27. prosince 2014 12:30 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Teď by nás nespasil ani Mike Keenan, říká už třetí trenér Slavie

Brankář Slavie Dominik Furch. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Brankář Slavie Dominik Furch. | foto: ČTK

PRAHA Hokejisté pražské Slavie měli na střídačce v dnešním 31. extraligovém kole již třetího hlavního trenéra od začátku sezony. Ani nástup Dušana Gregora zatím nepřinesl impulz v podobě kýženého vítězství, jež by utnulo černou sérii porážek.

Slávisté prohráli derby na Spartě a nebodovali už podeváté v řadě. Naposledy se radovali 18. listopadu proti Karlovým Varům. Gregor se kvůli mnoha věcem zlobil, ale jiné důležité atributy ve hře svých svěřenců ho při premiéře potěšily.

„Jsem rád, že ten první zápas byl s tak kvalitním soupeřem. Viděl jsem některé předešlé zápasy Slavie a trošku mi tam scházela určitá loajalita ke klubu, takový ten pocit snahy dostat ze z toho srabu a z té situace, kde klub je. Dnes jsem tam tohle viděl,“ těšilo Gregora, jenž se do extraligy vrátil po šesti letech od odchodu z Liberce.

Hlavně to srdičko...

„Všude ve světě se na to klade důraz. Každý má zodpovědnost za klub, za tu značku. A já to nepovažuji za prázdné řeči. Loajalita, charakter, srdíčko, ochota bít se za Slavii, aby se ta situace zlepšila. Situace, která je vážná, protože naše ztráta je velká. Dnes jsem to tam viděl, ale k některým hráčům ty výhrady stále mám,“ doplnil Gregor.

„Samozřejmě nás srážely chyby, především ta vyloučení. Nechci se pouštět do nějakých polemik v duchu ‚kdybychom přestáli první třetinu...‘, dostali jsme tam dva góly po zbytečných faulech a tak kvalitního soupeře nemůžete pustit do vedení 2:0,“ řekl při svém hodnocení Gregor.

Miroslav Forman střílí třetí gól Sparty.
Brankář Slavie Dominik Furch.
Vladimír Eminger ze Sparty se raduje z gólu.
Dušan Gregor

Přitom právě disciplína jednotlivých hráčů po všech stránkách měla být tím, na čem chtěl hned od nástupu do funkce pracovat nejvíce. Slavia však přesto měla hned devět vyloučených a přišlo ji to hodně draho, když ji hned zkraje zápasu dvakrát ztrestal Vladimír Eminger. „Nemůžeme hrát v útočném pásmu zbytečně s hokejkou a faulovat. To musíme zlepšit, jiná cesta není,“ prohlásil Gregor.

Nedostatků však viděl výrazně více. „Nedokážeme se udržet na puku v útočném pásmu. Hokej je dneska o tom, že se tam udržíme, vytvoříme si tlak a dokážeme využít momenty ke vstřelení gólu. To se nám dnes nedařilo. Někdy nám chybí souhra a vědomá kombinace. Těch věcí je dost. Sparta zvítězila zaslouženě. Ukázal se jasný rozdíl a důvod, proč je Slavia tam dole a Sparta nahoře,“ připustil Gregor.

Cesta z krize? Pozitivní myšlení

Negativ už ale bylo z jeho pohledu řečeno hodně a Slavia musí uvažovat pozitivně. „My se musíme snažit postavit na těch pozitivech, zlepšit věci, které nám nejdou a to je jediná správná cesta, kterou se lze dostat z této situace. Pokud se budeme neustále vracet k tomu špatnému, nebude se nám to dařit,“ uvedl Gregor.

Trenér hokejistů Slavie Dušan Gregor.

Trenér hokejistů Slavie Dušan Gregor.

Na pozitivní vlnu chce naladit i hráče. „Bude to tak muset fungovat. Pokud tam budou ty negativistické nálady, tak to nezvládneme. Musíme najít všechny možné způsoby, abychom s tím něco udělali,“ prohlásil Gregor.

Přiznal rovněž, že posílit tým bude velmi složité. „Takže je třeba hrát s tím kádrem, co tu máme. A při té kvalitě kádru, jaký je u nás, nám ještě včera vypadli tři hráči, s nimiž jsem počítal do základu. To není výmluva, ale cítit ve hře to je,“ připomněl Gregor. „Od prvního momentu však říkám a tvrdím, že to není o jednotlivcích. Není to o Gregorovi, ani o nikom jiném, i kdyby tu byl Mike Keenan. Musíme zabrat. Sparta je silné mužstvo, uvidíme v dalších zápasech, které nám ukážou naší sílu,“ řekl Gregor.

ČTK, Lidovky.cz

Tipsport extraliga - 52. kolo

4.3. Jihlava 3 : 0 Olomouc
4.3. Pardubice 1 : 3 Mountfield HK
4.3. Kometa Brno 4 : 0 Litvínov
4.3. Plzeň 3 : 2 Zlín
4.3. Mladá Boleslav 3 : 2np Třinec
4.3. Chomutov 4 : 2 Sparta Praha
4.3. Vítkovice 3 : 2pp Liberec

Tipsport extraliga

Tým Z V VP. PP. P S B
1. HC Škoda Plzeň 52 28 0 0 8 172:123 107
2. Mountfield HK 52 26 0 0 12 146:101 99
3. HC Oceláři Třinec 52 24 0 0 14 143:122 92
4. HC Vítkovice Ridera 52 26 0 0 16 157:119 92
5. HC Kometa Brno 52 23 0 0 14 148:121 90
6. HC Dynamo Pardubice 52 20 0 0 21 128:139 76

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.