1. května 2014 6:30 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Dva roky, dva tituly. Fantazie, neskrývá Kovář a sklání se před Lvem

Jan Kovář z Magnitogorsku (vlevo) se zdraví po zápase s hokejisty Lva | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jan Kovář z Magnitogorsku (vlevo) se zdraví po zápase s hokejisty Lva | foto: ČTK

MAGNITOGORSK Sezonu snů prožil český útočník ve službách hokejového Magnitogorsku Jan Kovář. Ve svém premiérovém ročníku v Kontinentální lize zářil, zařadil se k největším lídrům Metallurgu a tuto pozici jen potvrdil v klíčové sedmé bitvě finále play off proti Lvu Praha.

Pod výhru 7:4 se podepsal gólem a dvěma nahrávkami, přičemž jeho trefa na 4:2 byla možná zlomovým momentem duelu. I díky ní Kovář znovu po roce slaví mistrovský titul.

"Neskutečná spokojenost. Ta sezona byla úplně fantastická a měla krásné vyvrcholení. Strašně si to užívám. Jsme všichni moc šťastní," řekl českým novinářům čtyřiadvacetiletý centr. "Ale zároveň bych chtěl pogratulovat klukům ze Lva a říct, že hráli výborně. Klobouk dolů před nimi. Dnešní zápas byli dvě třetiny lepší než my, ale nám tam potom padly dva góly a to otočilo celý zápas," připomněl.

ČTĚTE VÍCE

Celá jeho sezona připomíná sen. "Víc jsem si ani nemohl přát. To snad ani nejde. To bylo něco nádherného. Celý ten rok byl skvělý a užíval jsem si ho jak na ledě, tak mimo něj. Všichni tady byli skvělí, šli jsme za jedním snem a dokázali jsme si ho splnit," pochvaloval si Kovář.

Hráči Magnitogorsku se radují s Gagarinovým pohárem.

Hráči Magnitogorsku se radují s Gagarinovým pohárem.

Metallurg vyhrál třikrát ruskou superligu, ale KHL dobyl poprvé. Kovář k tomu přispěl 68 body za 23 branek a 45 asistencí v 54 zápasech základní části, v 21 vystoupeních během play off přidal 26 bodů díky osmi trefám a 18 nahrávkám. V obou případech patřil mezi nejproduktivnější trio ligy, v němž ho doplňovali spoluhráči z útoku Sergej Mozjakin a Danis Zaripov.

A dnes svá oslnivá vystoupení podtrhl v možná nejdůležitějším momentu celé finálové série. V průběhu druhé třetiny, kdy byla herní převaha na straně soupeře, zvýšil krátce po gólu na 3:2 náskok Magnitogorsku. "Je to možné, že to byl zlomový gól. Ale hlavně, že jsme vyhráli a že nám to tam napadalo," prohlásil Kovář.