Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Dvořák se postaral o výhru Caroliny, Jágr pečetil vítězství Devils

7:06aktualizováno  10:30
NEW YORK - Hokejový útočník Radek Dvořák po desetizápasové odmlce v NHL znovu skóroval a jediným gólem zařídil výhru Caroliny nad New Yorkem Islanders 1:0. Svou čtvrtou trefu v sezoně zaznamenal ve čtvrtek Jaromír Jágr, jenž dvě sekundy před koncem třetí třetiny střelou do prázdné branky při power play zpečetil vítězství New Jersey 3:0 na ledě Philadelphie.

Jaromír Jágr za New Jersey Devil foto: ČTK

Šestatřicetiletý Dvořák podepsal smlouvu jako volný hráč až po startu sezony a v prvních dvou zápasech se hned zapsal do střelecké listiny. V dalších deseti utkáních však vyšel bodově naprázdno a znovu dal o sobě vědět až nyní.

V 7. minutě tečoval střelu Rona Hainseyho od modré čáry a postaral se o jediný gól zápasu. "Když se puk dostal k Hainseymu, otevřel se před brankou prostor. Snažil jsem se jen dostat do správné pozice, když mě puk trefil a šťastně se odrazil do branky," popsal Dvořák.

Carolina - NY Islanders

Hlavním strůjcem vítězství Caroliny byl brankář Justin Peters, který zneškodnil všech 21 střel soupeře a vychytal své třetí čisté konto v NHL. Peters už sedm zápasů zaskakuje za zraněné opory Cama Warda s Antonem Chudobinem a v prvních pěti duelech odešel jako poražený. Teď však vychytal dvě výhry v řadě, v úterý dovedl tým k vítězství 2:1 v prodloužení nad Philadelphií.

"V obou zápasech udržel naše naděje na vítězství. Byli bychom rádi, kdybychom dali více než jeden nebo dva góly za zápas, ale jsou utkání, v nichž to prostě nejde. I tak se dá ale díky kvalitnímu výkonu brankáře vyhrát," konstatoval trenér Caroliny Kirk Muller.

Peters však pořád zůstává "chudým příbuzným" Martina Brodeura, jenž v brance New Jersey zaznamenal už 122. nulu v kariéře. "Ďáblové" díky ní po dvou prohrách znovu okusili pocit vítězství a vrátili Philadelphii porážku 0:1 ze soboty.

Základ k úspěchu položil už ve druhé minutě povedenou tečí Adam Henrique, který po dlouhých 151 minutách prolomil střelecké prokletí svého týmu. Posledním úspěšným střelcem Devils byl do té doby Jaromír Jágr, jenž před více než týdnem zařídil v polovině zápasu výhru nad Tampou Bay. V dalších dvou utkáních se hráči New Jersey neprosadili.

Philadelphia - New Jersey

"Nedali jsme gól sedm třetin. Ať chcete, nebo ne, taková věc se vám zakousne do hlavy. Bylo proto dobře, že jsme dali gól tak brzy, zbavili jsme se tlaku a odehráli výborný zápas," pochválil tým kouč Peter DeBoer.

Brodeur oslavil poslední tři čistá konta v zápasech proti Philadelphii a celkově jich proti "Letcům" zaznamenal v kariéře dvanáct, což je nejvíce ze všech soupeřů. "Všichni víme, že v útoku jsme měli v poslední době problémy. Ale zapracovali jsme na tom a zároveň jsme podali dobrý výkon i dozadu," řekl jednačtyřicetiletý gólman, který si připsal 22 zákroků.

Z českých hokejistů se v jedenácti čtvrtečních zápasech trefil ještě David Krejčí. Ve 28. minutě otevřel skóre zápasu Bostonu s Floridou, který Bruins vyhráli 4:1 a připravili "Panterům" sedmou porážku v řadě.

Počtvrté za sebou prohrálo San Jose, které podlehlo 2:4 Vancouveru. Canucks tak ukončili sérii devíti porážek ve vzájemných zápasech - San Jose zdolali poprvé od 21. ledna 2012. Jednu asistenci v dresu Sharks si připsal Tomáš Hertl.

Už na čtyři zápasy prodloužili vítěznou šňůru hokejisté Washingtonu, kteří zdolali Minnesotu 3:2 po samostatných nájezdech. Jedním gólem k tomu přispěl i Alexandr Ovečkin, který po zranění ve dvou zápasech zaznamenal tři branky a jednu asistenci.

Washington - Minnesota

Ruský kanonýr má v tabulce střelců celkem 13 zásahů, stejně jako Steven Stamkos, jenž dvěma góly dovedl Tampu Bay k výhře 4:2 nad Edmontonem.

Oba ztrácejí jeden gól na lídra Alexandra Steena, který se opět jednou prosadil a přispěl k vítězství St. Louis 3:2 nad Calgary. Na jednu branku Flames přihrál Jiří Hudler, jenž se 17 body zůstává nejproduktivnějším českým hráčem v lize.

Výsledky NHL

• Boston - Florida 4:1 (0:0, 1:0, 3:1) Branky: 28. Krejčí, 45. Marchand, 49. Krug, 59. R. Smith - 55. Winchester. Střely na branku: 30:24. Diváci: 17.565.
  • Ottawa - Montreal 4:1 (1:1, 2:0, 1:0) Branky: 14. Ryan, 32. Methot, 33. Borowiecki, 59. Turris - 13. Markov (Plekanec). Střely na branku: 24:34. Diváci: 19.292.
  • Philadelphia - New Jersey 0:3 (0:1, 0:0, 0:2) Branky: 2. Henrique, 44. Janssen, 60. Jágr. Střely na branku: 22:25. Diváci: 19.604.
  • Washington - Minnesota 3:2 po nájezdech (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0) Branky: 9. Ovečkin, 57. Johansson, rozh. nájezd Bäckström - 18. Coyle, 27. Granlund. Střely na branku: 27:35. Diváci: 18.506.
  • Carolina - NY Islanders 1:0 (1:0, 0:0, 0:0) Branka: 7. Dvořák. Střely na branku: 24:21. Diváci: 11.541.
  • Detroit - Dallas 3:4 v prodl. (0:0, 2:1, 1:2 - 0:1) Branky: 28. Bertuzzi, 35. Almquist, 52. Dacjuk (Kindl) - 40. Horcoff, 45. Jamie Benn, 59. Eakin, 65. Peverley. Střely na branku: 29:28. Diváci: 20.066.
  • Tampa Bay - Edmonton 4:2 (2:1, 1:0, 1:1) Branky: 8. a 20. Stamkos, 39. Johnson (Gudas), 59. Filppula - 11. Fedun (Hemský), 51. Hall. Střely na branku: 26:40. Diváci: 18.695.
  • St. Louis - Calgary 3:2 (2:0, 1:0, 0:2) Branky: 4. Tarasenko, 11. Lapierre, 26. Steen - 45. Jackman, 55. Cammalleri (Hudler). Střely na branku: 27:20. Diváci: 14.877.
  • Columbus - New York Rangers 2:4 (1:1, 1:2, 0:1) Branky: 18. Tjutin, 34. Murray - 5. a 33. Hagelin, 25. Callahan, 60. McDonagh. Střely na branku: 34:34. Diváci: 11.746.
  • San Jose - Vancouver 2:4 (1:3, 0:1, 0:0) Branky: 2. J. Thornton (Hertl), 11. Brown - 5. Richardson, 10. Santorelli, 19. Higgins, 26. Kassian. Střely na branku: 24:34. Diváci: 17.562.
  • Los Angeles - Buffalo 2:0 (1:0, 1:0, 0:0) Branky: 20. M. Richards, 33. Kopitar. Střely na branku: 28:19. Diváci: 18.118.