Středa 4. srpna 2021, svátek má Dominik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Eliáš je doma. Převzal si Zlatou hokejku a odpočívá

Sport

  14:25
PRAHA - Odpočinul si na dovolené v Karibiku, stihl operaci tříselné kýly. A vstřebával zklamání z prohraného finále Stanley Cupu. Jednu trofej ale Patrik Eliáš (36) přece má, i když to není ta nejcennější - hned po příletu domů si na ruzyňském letišti převzal Zlatou hokejku pro nejlepšího českého hokejistu uplynulé sezony. "Je to pro mě obrovský úspěch a nesmírně si ho vážím," řekl zkušený útočník.

Patrik Eliáš s cenou pro vítěze Zlaté hokejky foto: ČTK

Jak dlouho vás zdravotní problémy trápily?
Od února. Bylo to spíš zranění břišního svalu. Naštěstí mi to moc nevadilo při práci na ledě, takže se to dalo snést. Na operaci jsem byl před pár dny, ale cítím se v pořádku. Čekají mě dva týdny rekonvalescence, pak začnu s přípravou na příští sezonu.

Přemýšlel jste ještě během dovolené, proč jste s New Jersey neuspěl ve finále?
Spíš mi to je s odstupem času pořád líto, protože takových šancí člověk moc nemá. První dva zápasy mohly dopadnout jinak, ale prohráli jsme a ztráta 0:3 na zápasy se v sérii těžko dohání. Hráli jsme stejný hokej, který nás dostal do finále a věřili jsme, že s ním budeme úspěšní i proti L. A. Jenže oni hráli kvalitní hokej, mile mě překvapili. Mě jen mrzelo, jak do posledního zápasu zasáhli rozhodčí.

Týmu teď odešel do Minnesoty Zach Parise, jedna z opor. Jak moc bude chybět?
Hráč takového kalibru chybět bude. Tušil jsem, že odejde, ale překvapilo mě místo, kam jde. Myslel jsem, že když přičuchnul ke Stanley Cupu, vybere si klub, který má větší šance ho získat. Minnesota pro mě v tuhle dobu nepatří mezi favority.

A jak vás překvapil přestup Jaromíra Jágra do Dallasu?
Podobně. Hlavně tou destinací. Shodou náhod jsem byl na operaci se Scottem Hartnellem (Jágrův spoluhráč z Philadelphie - pozn. red.), bavili jsme se spolu o tom. On si přál, aby Jarda zůstal, ale klub měl prý o něj zájem až druhořadě - po Parisovi a Suterovi. Teď nemají žádnou náhradu ani za Jardu. Ale v Dallasu se mu podle mě bude líbit.

Co teď po svém příletu plánujete?
Objet babičky, dědečky, bráchy... Budu tu týden, pak na týden poletím jako každý rok do Itálie za švagrovou. Asi budu jezdit hodně s kamarády na kole, celou přípravu chci pojmout víc sportovně. Ty dva měsíce, než odletím zpátky do Ameriky, ale utečou jako voda.

Celý rozhovor můžete dočíst v úterním vydání LN

  • co ví o Jágrovo novém působišti
  • jak to bylo se ztraceným pukem z finále Stanley Cupu
  • jaké má plány v případě výluky NHL
  • co říká na české klubové parťáky Sýkoru a Židlického
  • jak trávil dovolenou po sezoně

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat