13. prosince 2008 10:09 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Eliáš režíroval divoké vítězství nad Rangers

Brankář Panterů Tomáš Vokoun.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Brankář Panterů Tomáš Vokoun. | foto: ČTK

NEW YORK Český útočník Patrik Eliáš přispěl gólem a dvěma asistencemi v pátečním utkání NHL k vítězství New Jersey 8:5 nad New Yorkem Rangers. V divoké přestřelce, v níž Devils přišli o čtyřbrankový náskok, strhnul zápas definitivně na stranu Devils Eliáš vítěznou brankou v 52. minutě.

Premiérový bod v letošním ročníku zaznamenal i Robert Holík, který asistoval u osmé branky Devils.

Devils vs Rangers

"Byl to velmi nepříjemný zápas. Nechceme, aby se to stávalo často," kroutil hlavou Eliáš, jenž na lavičce po ztrátě vedení zvýšil hlas. Vyburcoval tím nejen spoluhráče, ale i sám sebe, skóroval pouhých 11 sekund po vyrovnávací brance na 5:5. "Dostali jsme nový impulz. Každá řada začala po brance šlapat a přidali jsme další branky," pochvaloval si Eliáš, na něhož navázali během necelých čtyř minut góly i Gionta a Langenbrunner. Třebíčský rodák se ziskem tří bodů propracoval do vedení kanadského bodování českých hokejistů.

Nepovedený večer prožil v brance Atlanty český brankář Ondřej Pavelec, který inkasoval tři branky z prvních čtyř střel Bostonu a v deváté minutě byl vystřídán Johanem Hedbergem. Ani švédský gólman si nepočínal o mnoho lépe, a tak se Pavelec v polovině třetí třetiny znovu vrátil do klece Trashers za stavu 2:7. "Bylo to jedno z těch utkání, kdy bych nezastavil ani volejbalový míč. Pokud chci chytat v NHL, musím být lepší než dnes," uznal sebekriticky kladenský odchovanec.

Dvěma přihrávkami se na konečném vítězství Bostonu 7:3 podílel i český útočník David Krejčí, který v obou případech asistoval obránci Marku Stuartovi. Nejproduktivnějším hráčem Bruins byl Phil Kessel, který si připsal gól a dvě asistence. Americký útočník bodoval ve čtrnáctém utkání za sebou, což je aktuálně nejdelší série v NHL.

Thrashers vs Bruins

Do branky Floridy se poprvé od 26. listopadu postavil Tomáš Vokoun, který v posledních sedmi zápasech působil v roli náhradního gólmana. Na ledě Calgary si český brankář připsal 35 úspěšných zásahů, v penaltovém rozstřelu zlikvidoval všechny tři nájezdy soupeře a přičinil se o vítězství Panthers 3:2. "Všechno se to odvíjelo od Tomáše Vokouna. Byl výborný a myslím si, že hráči byli jeho výkonem povzbuzeni," chválil trenér Floridy Peter DeBoer českého gólmana.

V základní hrací době se pod oba góly podepsal Kamil Kreps, který měl přitom před zápasem v Calgary na svém bodovém kontě pouhé dvě asistence ve 22 zápasech. Český útočník nejdříve v 19. minutě v oslabení zaznamenal první trefu v zápase a na začátku druhé části společně s Michaelem Frolíkem připravili branku obránci Bouwmeesterovi. "Cítím se, jako bych shodil těžké závaží ze svých zad," řekl k první brance sezony český mladík, který stejně jako Frolík neuspěl v penaltovém rozstřelu. Vítězství Floridy zařídil Stephen Weiss, jenž v posledních třech utkáních vždy vstřelil rozdílovou branku.

Panthers vs. Flames

Český útočník Martin Havlát se asistencí podílel na vítězné brance Chicaga.

Mladoboleslavský rodák získal puk u hrazení, poslal ho před branku a obránce Dustin Byfuglien svým druhým gólem v zápase rozhodl o vítězství Blackhawks 4:3 na ledě Colorada. Zápas měl zvláštní příchuť pro trenéra Joela Quennevillea, který v posledních třech letech vedl Colorado jako hlavní trenér a Chicago převzal až v průběhu letošní sezony. "Je pro mě vždy příjemné se sem vrátit. Miluji to tady," uvedl Quenneville, jenž jako asistent trenéra získal s Coloradem v roce 1996 Stanleyův pohár.

V repríze loňského finále Západní konference přehrál Dallas v domácím prostředí Detroit 3:1. Hostující tým se sice dostal po přihrávce Jiřího Hudlera a gólu Bretta Lebdy do vedení, ale domácí hráči ve druhé části průběh utkání otočili. Zasloužili se o to mladí hráči Stars, kteří při zranění tří klíčových hráčů sestavy dostali na ledě větší prostor. Tom Wandell vstřelil první gól v NHL a Fabian Brunnström dokonal obrat.

Pojistkový gól přidal při hře bez brankáře zkušený Mike Ribeiro.

Do sestavy Washingtonu se po zranění vrátili Mike Green se Sergejem Fjodorovem a shodně třemi kanadskými body přispěli k vítězství Capitals 5:1 nad Ottawou. V brance Washingtonu podal spolehlivý výkon brankář Brent Johnson, kterému kryl záda v prvních deseti minutách netradiční náhradník - Brett Leonhardt, dřívější univerzitní brankář a současný spoluautor klubových webových stránek. Na ranním rozbruslení se totiž zranil Jose Theodore a z farmy povolaný Simeon Varlamov dorazil až v průběhu první třetiny.

Lidovky.cz, ČTK

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…