8. listopadu 2011 21:37 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Eric Staal srazil bratra. Ten tři čtvrtě roku nehraje

Eric Staal srazil svého bratra Marca. Ten utrpěl otřes mozku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Eric Staal srazil svého bratra Marca. Ten utrpěl otřes mozku. | foto: NHL.com/Phil Ellsworth/NHLI via Getty Images

NEW YORK/PRAHA Na ledě nezná bratra. 22. února se v NHL střetly týmy Caroliny a New Yorku Rangers a sourozenci Eric a Marc Staalovi. Mladší, obránce Rangers Marc, utkání dohrál předčasně. Po souboji s Ericem utrpěl otřes mozku a dodnes do utkání nenastoupil. Celá situace až nápadně připomíná příběh Sidney Crosbyho, jenž kvůli stejnému zranění nehraje od ledna. Kapitán Penguins by se ale měl vrátit již v pátek.

"Kdybych mohl vrátit čas, pravděpodobně bych ho nesrazil. Celé se to ale odehrálo velmi rychle," lituje kapitán Caroliny Hurricanes Eric pro server NHL.com. "Bylo to od Erica zbytečné a za hranicí pravidel. Vyloženě si na něj počkal, když měl hlavu dole," komentoval střet bezprostředně po utkání útočník Rangers Ryan Callahan.

"Byl to čistý souboj. Udělal správnou věc, bohužel se špatným koncem," viděl ze svého pohledu naopak trenér Hurricanes Paul Maurice.

Eric tvrdí, že až poté, kdy byla hra přerušena, si uvědomil, že to byl právě jeho bratr. Poté přiznal, že ho nikdy v minulosti neudeřil tak tvrdě. To přitom spolu v mládí odehráli nespočet bitev na rodinné farmě v Thunder Bay, kde jim a jejich dvěma dalším bratrům otec postavil hokejové hřiště.

Zleva: Marc, Jordan, Eric a Jared Staalovi.

Klan Staalů. Zleva Marc, Jordan, Eric a Jared. Všichni kromě nejmladšího Jareda hrají v NHL.

Marc od té doby neodehrál jediný zápas. K týmu se měl nejprve připojit v Evropě, kde klub z New Yorku zahájil sezonu, z plánu ale sešlo. Zúčastnil se pár tréninků na farmě v Connecticutu, ovšem při větší zátěži se bolesti hlavy vracely. Od té doby se připravuje individuálně. "Je to pomalý proces, ale vyvíjí se správným směrem," přibližuje Eric bratrův stav, protože Marc není pro média k dispozici.

Ani klub se o jeho zdravotním stavu nevyjadřuje, což značí, že se návrat na led neblíží. V tomto případě žádné zprávy nevěstí nic dobrého. Jen se ví, že dochází na kliniku, kde podstupuje akupunkturu.

Ze začátku letní přípravy se ale zdálo být vše v pořádku. "Jeho stav se začal zhoršovat až, když zvyšoval intenzitu tréninku. Bylo těžké sledovat, čím si prochází," popsal Eric. "Jeho kariéra ale není u konce. Jen potřebuje čas, aby cítil, že je stoprocentně zdravý. Dělá maximum pro to, aby se vrátil zpátky."

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!