28. dubna 2008 18:13 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Euro: Šéfem svazu může být Bém

Vstoupí pražský primátor do hry o svazové předsednictví? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vstoupí pražský primátor do hry o svazové předsednictví? | foto: Lidové noviny

PRAHA Mezi kandidáty na funkci předsedy Českého svazu ledního hokeje se podle časopisu Euro zařadil pražský primátor a místopředseda ODS Pavel Bém. Do boje o post, který po čtyřech letech uvolní Vratislav Kulhánek, ho prý chce vyslat Asociace profesionálních klubů (APK).

Stanislav Šulc, šéf hokejové extraligy, kterou APK řídí, informaci o Bémově chystané kandidatuře v rozhovoru s ČTK popřel. Euro se odvolává na dva dobře informované zdroje, Bém se odmítl magazínu vyjádřit.


"Jméno Pavla Béma v souvislosti s volbou předsedy svazu a APK nikdy nepadlo a ani v hokejových kruzích jsem o tom nic neslyšel," uvedl Šulc.


Nový předseda hokejového svazu se bude volit 21. června. Jako kandidáti byli dosud jmenováni generální manažeři Zbyněk Kusý z Pardubic, Petr Bříza z pražské Sparty, František Černík z Vítkovic a šéf plzeňského klubu Tomáš Král.

ČTK