Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Extraliga: Kometa dobyla pardubický led, vedoucí Třinec potupil třetí Chomutov

19:53aktualizováno  20:19
PRAHA - Hokejisté Třince potvrdili své prvenství v extralize, když v 8. kole na domácím ledě jasně přehráli třetí Chomutov a zvítězili 5:1. Slezané vedou už o dva body, jelikož Kometa uspěla v Pardubicích 4:3 až po prodloužení.

Extraligový duel Pardubic s Kometou. foto: ČTK

V dalších utkáních se dařilo Litvínovu, jenž porazil Vítkovice 2:0. Dva body urvala Plzeň v souboji s Hradcem, byť prohrávala 0:2. Mladá Boleslav s naprostým přehledem zvítězila v Karlových Varech 5:2. Podobně snadno uspěla Sparta proti Zlínu (5:1) a v posledním duelu prohrál mistrovský Liberec 1:2 po nájezdech v Olomouci.

HC Sparta Praha - PSG Zlín. Štefan Ružička ze Sparty před brankářem Liborem...
HC Sparta Praha - PSG Zlín. Petr Vrána ze Sparty před brankářem Liborem Kašíkem...

Třinec - Chomutov 5:1

Chomutov vzdoroval až do času 31:34, kdy jeho odpor zlomil Hrabal nekompromisní ranou pod břevno v přesilovce. Když přidal Hrňa v závěru druhé části druhou trefu, zdálo se být rozhodnuto. Hostující Tomica sice po změně stran snížil, jenže domácí posléze během čtyř minut nasázeli soupeři tři góly. Skórovali postupně Adamský, Dravecký a Růžička.

VÝSLEDKY 8. KOLA EXTRALIGY

HC Oceláři Třinec - Piráti Chomutov 5:1 (0:0, 2:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 32. Hrabal (M. Růžička, J. Petružálek), 38. Hrňa (Kreps, Rákos), 50. Adamský (Irgl), 52. Dravecký (Rákos, Kreps), 54. M. Růžička (J. Petružálek, Kane) - 46. Tomica (Valach, V. Růžička ml.). Rozhodčí: Lacina, T. Horák - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:1. Diváci: 4854.

HC Verva Litvínov - HC Vítkovice Ridera 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 28. V. Hübl (Lukeš, Nejezchleb), 34. J. Černý (Martynek). Rozhodčí: Hribik, Pražák - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. Diváci: 3745.

HC Škoda Plzeň - Mountfield Hradec Králové 4:3 v prodl. (0:2, 3:0, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 22. Yellow Horn (Johnson), 33. Indrák (Lev, Kracík), 40. Kratěna, 65. Lev - 2. Kukumberg (Šimánek, Bednář), 18. Dej (Jarůšek), 56. Červený (Jarůšek, Pláněk). Rozhodčí: Šír, Krob - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4021.

HC Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav 2:5 (0:2, 2:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 29. Sičák (Skuhravý, Mullane), 31. Mullane (Sičák) - 6. Kučný (Jonák, Žejdl), 15. L. Pabiška (Urban, Jonák), 23. Vampola (Žejdl, Stříteský), 27. Lenc (Urban), 60. Žejdl (Vampola, Klepiš). Rozhodčí: Hodek, M. Petružálek - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:9. Využití: 1:1. Diváci: 2548.

HC Dynamo Pardubice - HC Kometa Brno 3:4 v prodl. (1:0, 1:2, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 13. Hubáček (Schaus, Bárta), 25. Rolinek (Mallet, D. Tomášek), 60. Rolinek (Hubáček) - 21. Haščák (Kováčik, Zaťovič), 36. Haščák (Kováčik), 50. J. Hruška, 65. V. Němec (M. Kvapil, Trška). Rozhodčí: Hradil, Pavlovič - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 8083.

HC Olomouc - Bílí Tygři Liberec 2:1 po sam. náj. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávka: 57. J. Mikúš (Ostřížek, Laš) - 23. Lakatoš (Vantuch). Rozhodčí: Polák, Mrkva - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:9, navíc Bartovič a Ševc (oba Liberec) oba 10 min. Bez využití. Diváci: 4211.

HC Sparta Praha - PSG Zlín 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. J. Mikuš, 25. Ružička (Forman, Nedomlel), 31. Kumstát (Pech), 39. Forman (Pech, Ružička), 45. Forman (Cingel, Ihnacak) - 21. J. Ondráček (O. Veselý). Rozhodčí: Pešina, R. Svoboda - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 3:8, navíc Chytil (Zlín) 10 min. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 5304.

Litvínov - Vítkovice 2:0

První velkou příležitost měly Vítkovice ve vlastním oslabení, ale Janus Němcovu střelu vyrazil, byť s námahou, a pokryl i následnou dorážku Koloucha. Když domácí gólman vychytal i Květoňovo zakončení po přečíslení dvou na jednoho a hostující Klok trefil pouze tyčku, udeřil Litvínov. Veterán Hübl v skóroval v přesilovce a netradičně po brejku. Pojišťovací trefu přidal v čase 33:07 Černý. Ostatravané se na zvrat nezmohli.

Plzeň - Hradec Králové 4:3PP

Hradec měl utkání rozehrané výborně: už ve 2. minutě se dostal vedení a v čase 17:46 zvyšoval na 2:0 Dej, který skvěle nastavil čepel na Jarůškovu střílenou příhrávku. Jenže Kanaďan Yellow Horn po změně stran snížil a v polovině duelu vyrovnal v přesilovce, byť se v ní Plzni nedařilo.

Skóre otočil dvacet vteřin před druhou sirénou Kratěna, jenž po skóroval po sólu při vlastním oslabení. Hosté vydřeli aspoň bod, vítězství domácím zajistil v čase 64:01 Lev po pěkném sólu a přesném švihu mezi gólmanovy betony.

Karlovy Vary - Mladá Boleslav 2:5

Ve Varech to byla jednoznačná záležitost. Boleslav dostal do vedení v 6. minutě Kučný dorážkou z mezikruží, druhý gól přidal ještě v první třetině Pabiška mezi gólmanovy betony a když po změně stran v čase 22:58 dával na 3:0 po krásné přesilovkové kombinaci Vampola, bylo prakticky rozhodnuto. Domácím se sice povedlo za stavu 0:4 dát dva góly, obrat se však nekonal.

Pardubice - Kometa 3:4PP

Byla to v Pardubicích ale přetahovaná. Nejprve dal gól svému bývalému klubu pardubický Hubáček, pak vyrovnal hostující Haščák šikovnou tečí Kováčikovy rány od modré. Když dostal domácí znovu do vedení Rolinek, zareagoval znovu Haščák v přesilovce.

Poprvé do vedení se dostala Kometa v čase 49:23, kdy se prosadil Hruška po individuální akci. Jenže domácí nestor Rolinek vyrovnal 10 vteřin před koncem. Bonusový bod nakonec získali ale přece jenom hosté: Němec v čase 64:10 unikl Sýkorovi, položil si gólmana Štěpánka a rozhodl.

Olomouc - Liberec 2:1SN

Mistrovský Liberec dlouho vedl po trefě Dominika Lakatoše z úvodu druhé třetiny. Jenže hosté svůj hubený náskok nedokázali v průběhu utkání navýšit. Nevyšlo přečíslení čtyř na dva, ve stoprocentní šanci selhal Stránský, jehož zakončení zázračně vyškrábl gólman Konrád. A tak přišel trest: v čase 56:09 vyrovnal Mikuš. V prodloužení domácí Knotek neproměnil trestné střílení. Mrzet ho to však nemuselo, protože v samostatných nájezdech rozhodl jeho parťák Strapáč.

Sparta - Zlín 5:1

Zlínský Ondráček sice dokázal na začátku druhé třetiny odpovědět na Mikušovu úvodní trefu, a to dokonce ve vlastním oslabení, jenže Sparta měla převahu, kterou také zúročila gólově. Vítězný gól dal v čase 24:53 Štefan Ružička, který se trefil poprvé v novém dresu. Bylo to v přesilovce a právě díky nim Pražané zvítězili, protože v utkání využili hned tři.