29. září 2018 18:08 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Extraliga: Pardubice doma zabraly, Kometu porazily po nájezdech

Utkání 5. kola hokejové extraligy: HC Dynamo Pardubice - HC Kometa Brno, 29.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Utkání 5. kola hokejové extraligy: HC Dynamo Pardubice - HC Kometa Brno, 29.... | foto: ČTK

Pardubice Hokejisté Pardubic zdolali v dohrávce 5. kola extraligy mistrovskou Kometu Brno 3:2 po samostatných nájezdech a dočkali se na třetí pokus v sezoně prvních bodů na domácím ledě. Před nejvyšší návštěvou ročníku 8788 diváků rozhodl vítěznou trefou v rozstřelu Denis Kusý. Dynamo tak zdolalo Brňany na vlastním ledě poprvé od 4. prosince 2015 po pěti porážkách za sebou.

Do sestavy mistrovského Brna se zařadil poprvé útočník Václav Karabáček, který po dvouletém působení na farmách Buffala v AHL a ECHL předčasně ukončil se Sabres smlouvu a v pondělí se upsal Kometě. Její majitel a kouč Libor Zábranský po slabé produktivitě z posledních dvou duelů zamíchal složením tří útoků a do branky se postavil místo Langhamera poprvé v sezoně expardubický Vejmelka.

Kouč Dynama Miloš Holaň po nepodařených posledních zápasech změnil všechny čtyři útočné formace. První šance měli hosté, ve třetí minutě musel Kacetl likvidoval pokusy Dočekala a Zaťoviče. Na druhé straně měl větší možnost Sýkora, ale z úhlu z pravé strany za ležícího Velmelku puk do branky nedostal.

V 15. minutě měli domácí velkou příležitost otevřít skóre. Treilleho fauloval v šanci Zaťovič, ale Marosz nařízené trestné střílení neproměnil. Trefil levou tyč Vejmelkovy branky. Na druhé straně nedotáhl průnik Zohorna a s Köhlerovým bekhendovým pokusem si poradil Kacetl.

Utkání 5. kola hokejové extraligy: HC Dynamo Pardubice - HC Kometa Brno, 29....

Kometa naopak hned první soupeřův faul potrestala. Při Wishartově vyloučení ještě Kacetl stačil vyrazit Bartejsovu ránu z pravého kruhu, ale z dorážky se prosadil Köhler. Dynamo svou první přesilovku v polovině utkání nevyužilo. Sýkora z levé strany po Hrabalově přihrávce trefil boční konstrukci branky. Při Zohornově trestu tečoval Bubela puk do Vejmelkovy masky.

Pardubice vytěžily v úvodu třetí třetiny vyrovnání z Pláškova vyloučení z konce druhého dějství. Wishartovu střelu usměrnil mezi betony brněnského gólmana Bubela a slovenský útočník se dočkal v pátém utkání v české extralize premiérové trefy. Prosadil se dvě vteřiny po návratu Pláška na led, takže se osmnáctiletý forvard Komety ještě nestihl zapojit do bránění.

V 47. minutě se prodral po pravé straně u mantinelu Perret, bekhendem našel volného Sýkoru a pardubický kanonýr otočil stav. Při následném Malcově vyloučení kryl Vejmelka Bubelovu střelu a půl minuty po skončení přesilovky hosté vyrovnali. Od modré čáry zamířil přesně k pravé tyči bek Barinka.

Další možnost Komety měl Dočekal a na druhé straně byl blízko gólu bek Miromanov. Prodloužení neodvrátila ani přesilovka Dynama při Malletově trestu. V dobré pozici přestřelil Sýkora.

V nastavení nejdříve v šanci minul bekhendem Štencel na druhé straně zastavil Treilleho už s vypršením času za cenu faulu Nahodil. V rozstřelu se trefil v první sérii za hosty Kašpar, ale následně už se prosadili jen domácí Marosz a Kusý, který si připsal v třetím extraligovém startu v kariéře premiérový gól.

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to, jak si do svého života nějaké to štěstíčko přivolat. Žádné talismany, čtyřlístky nebo zaručené rituály. Hlavní podmínkou stálého štěstí je naše vnitřní vyrovnanost. Jak jí dosáhnout, nám poradí už stovky let staré jógové spisy.