Extraliga: Trápení Komety pokračuje, nečekaně selhal Liberec a také Sparta

21:34
PRAHA - Další prohra! Kometa ubojovala ve Vítkovicích sice bod, nakonec však prohrála 2:3 v prodloužení. V novém roce je to její osmá porážka z celkových deseti zápasů. Trápí se i Liberec, který padl potřetí za sebou (z toho podruhé doma).

Vítkovice slaví vítězství nad Kometou. foto: ČTK

Tentokrát nestačil na Chomutov 4:5. Piráti tak ze sedmé pozice mocně dotírají na šesté Brno - ztrácí na něj už jen dva body.

Bílí Tygři Liberec - Piráti Chomutov. Autor druhého gólu Petr Jelínek z Liberce.
HC Vítkovice Ridera - HC Kometa Brno. Hráči Vítkovic se radují z vítězství.

Baráži se nejspíš nevyhnou Pardubice, které nezvládly východočeský souboj s Hradcem Králové, jemuž v domácím prostředí podlehly jednoznačně 1:4

V přímém souboji o devátou příčku uspěla Plzeň, která rozdrtila Zlín 7:1. V dalších duelech 44. kola extraligy Litvínov udolal Mladou Boleslav 5:4 po prodloužení a Třinec zvítězil 2:1 v Karlových Varech.

VÝSLEDKY 44. KOLA EXTRALIGY

HC Vítkovice Ridera - HC Kometa Brno 3:2 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 20. Tybor (Kucsera, Sloboda), 21. Stastny (Baranka, Tomi), 62. D. Květoň (Kucsera) - 17. J. Káňa II (L. Čermák), 52. H. Zohorna (M. Kvapil, Brabenec). Rozhodčí: Hejduk, Mrkva - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 8042.

HC Škoda Plzeň - PSG Zlín 7:1 (4:0, 3:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 10. D. Kubalík (Němeček, Kracík), 13. Indrák (Lev, Stach), 15. Lev (Indrák, Kadlec), 20. Stach (D. Kubalík), 22. Preisinger (T. Svoboda, Moravčík), 33. Kratěna (Němeček, D. Kubalík), 35. Lev - 49. Gago (Popelka). Rozhodčí: Hribik, M. Petružálek - Barvíř, Gerát. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4755.

HC Verva Litvínov - BK Mladá Boleslav 5:4 v prodl. (2:2, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 8. M. Hanzl (K. Pilař, R. Hanzl), 9. M. Hořava (Trávníček, Válek), 31. Martynek (Lukeš, V. Hübl), 45. J. Černý (F. Pavlík), 64. R. Hanzl (M. Hanzl) - 14. Urban (Orsava, Štich), 19. Musil (Pacovský, Stříteský), 22. Orsava (Urban, Pospíšil), 60. T. Pospíšil (Orsava, Pacovský). Rozhodčí: Pešina, Pražák - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení 5:9. Využití: 0:2. Diváci: 4370.

HC Dynamo Pardubice - Mountfield Hradec Králové 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 3. P. Sýkora z trest. střílení - 12. Picard (T. Knotek, Vydarený), 19. Vydarený (Pláněk, Kukumberg), 56. Dej (Kukumberg), 60. Červený (Dragoun, Šimánek). Rozhodčí: Šír, Horák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 10.194 (vyprodáno).

HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Sičák (Mullane) - 29. Marek Růžička (Klimenta, Nosek), 31. Rákos (Roth, Redenbach). Rozhodčí: Hodek, Bejček - Rozlílek, Kokrment. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 2712.

Bílí Tygři Liberec - Piráti Chomutov 4:5 (1:1, 1:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 16. Derner (Bartovič, J. Stránský), 35. P. Jelínek (Pyrochta), 52. Radivojevič (Valský), 60. Valský (Bulíř, P. Jelínek) - 10. Vondrka (Rutta, Huml), 25. J. Mrázek (Huml, Rutta), 28. V. Růžička ml., 47. Račuk, 54. Huml. Rozhodčí: Polák, Pavlovič - Frodl, Zavřel.

HC Sparta Praha - HC Olomouc 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 17. Řepík (J. Hlinka, P. Vrána), 49. P. Vrána (J. Hlinka, Řepík) - 27. J. Knotek (Laš, Roman Vlach), 32. Eberle (Vyrůbalík), 47. Laš (Škůrek, Roman Vlach), 50. Laš (Škůrek). Rozhodčí: Lacina, Hradil - Bláha, Špůr. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 14.370.

Na závěr přišlo překvapení: Sparta prohrála na vlastním ledě s Olomoucí 2:4. Hanáci díky tomu mají nyní už čtrnáctibodový náskok na předposlední Pardubice, čímž si vytvořili solidní základ, aby se vyhnuli baráži.

Vítkovice - Kometa 3:2P

S velkým odhodláním vstoupilo Brno do zápasu v Ostravě. Také se dostalo do vedení, když se trefil Káňa z prostoru mezi kruhy. Jenže domácí Tybor ještě do přestávky vyrovnal v přesilovce, když dorazil Kucserovu střelu, a krátce po změně stran výsledek otočil Stastny.

Kometě zachránil bod ve třetí části Zohorna po přesné přihrávce Kvapila, ale bonusový bod zařidil Vítkovicím v prodloužení Květoň, jenž si najel mezi kruhy a propálil gólmana Vejmelku.

Plzeň - Zlín 7:1

Plzeň o svém vítězství rozhodla už v první třetině. Nejprve se trefil nejlepší kanonýr extraligy Kubalík, který si šikovnou tečí připsal 27. zásah v sezoně.

Pak domácí dvakrát udeřili v přesilovce: poprvé Indrák po pouhých 6 vteřinách dorazil Stachovu ránu do tyče, podruhé Lev zblízka dorážel po Indrákově střele. A když v čase 19:17 zdecimovaný Zlín dorazil Stach, jenž nevěděl, co s pukem, a tak vystřelil, bylo rozhodnuto.

Litvínov - Mladá Boleslav 5:4P

V Litvínově to byla pořádná divočina. Domácí šli nejprve do dvoubrankového vedení, když se během 43 vteřin trefili z otočky Martin Hanzl a po brejku Hořava. Jenže hosté skóre otočili. Ještě v první části stačili vyrovnat Urban (v přesilovce pálil golfákem) a Musil, jenž v početní výhodě střílel od modré.

Vše dovršil Orsava po změně stran. Jenže dotírající Martynek vyrovnal a Černý dostal Litvínov znovu do vedení - i díky tomu, že chvíli předtím neproměnil trestné střílení boleslavský Hyka. Hosté však v čase 59:21 zužitkovali power-play. V prodloužení však po závaru rozhodl Robin Hanzl.

Liberec - Chomutov 4:5

Chomutov překvapivě vedl po celou dobu utkání. Poprvé skóroval jeho nejlepší hráč Vondrka - byla to jeho dvacátá trefa v sezoně. Na vyrovnání Dernera zareagovali po změně stran Mrázek s Růžičkou.

Ten se trefil po parádním sólu dokonce ve vlastním oslabení. Vítěznou akci však nakonec předvedl Huml, který získal puk uprostřed hřiště a svůj nájezd zakončil přesnou střelou z levého kruhu.

Pardubice - Hradec Králové 1:4

Když byl v úvodu faulovaný domácí kanonýr Sýkora, který následně využil trestné střílení, vypadalo to pro Pardubice slibně. Jenže Picard s Vydareným výsledek ještě do první sirény otočili a Hradec si už svůj náskok zkušeně pohlídal. Jak vypadal vítězný gól? Byla to klasická střela od modré, kterou bohužel pro brankáře Růžičku někdo tečoval do horního růžku.

Karlovy Vary - Třinec 1:2

Třinci úvod nevyšel, jelikož inkasoval už ve čtvrté minutě z hole beka Sičáka, jehož svižné nahození skončilo v síti. Jenže favorit výsledek otočil ve druhé třetině. Stačilo mu k tomu 107 vteřin.

Vyrovnával Růžička, jenž až na druhý pokus doklepl puk do branky, vítězný gól vstřelil Rákos po tvrdé ráně Rotha od modré. Vary se snažily, hrály sympaticky do útoku, ale vyrovnání se nedočkaly.

Sparta - Olomouc 2:4

Domácí Řepík dostal Spartu sice do vedení, ale Olomouc překvapila. Ve druhé třetině totiž výsledek otočila: vyrovnával Knotek v přesilovce a posléze Eberle skóroval dokonce ve vlastním oslabení, který obalamutil zmatkující obránce, aby následně vystřelil nad lapačku gólmana Eberleho.

Na Lašův gól na 3:1 sice brzy odpověděl nejproduktivnější hráč extraligy Vrána, ale Laš dal Hanákům opět dvougólový náskok v čase 49:31, který už nepustili.