7. ledna 2010 18:18 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Extraligový lídr z Plzně má nového generálního partnera, Škodu holding

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Generální manažer hokejového klubu HC Plzeň 1929 Martin Straka (druhý zleva) a generální ředitel plzeňské škodovky Tomáš Krsek (vpravo). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Generální manažer hokejového klubu HC Plzeň 1929 Martin Straka (druhý zleva) a generální ředitel plzeňské škodovky Tomáš Krsek (vpravo). | foto: ČTK

PLZEŇ Plzeňské strojírny Škoda se po 16 letech znovu staly generálním partnerem plzeňského hokeje. Klub HC Plzeň 1929, který nyní vede extraligovou tabulku, podepsal dnes se Škodou Holding smlouvu na pět let.

Jméno "ŠKODA" a značku okřídleného šípu ponesou hráči na prsou i na zádech pod znakem indiána, který je první sezonu ve znaku klubu, jehož majoritním vlastníkem je od loňského června generální manažer a kapitán týmu Martin Straka. Novinářům to řekl předseda představenstva a generální ředitel Škody Holding Tomáš Krsek.

Obě strany odmítly zveřejnit výši finanční podpory, ale ředitel klubu Emil Kristek uvedl, že za dobu pěti let to budou desítky milionů korun. "Letošní rozpočet je díky podpoře Škodovky kompletně naplněn. Výrazně nám to také pomůže zvládnout další léta," dodal Kristek. "Každý rok dostane klub pevně stanovenou částku. Ve smlouvě jsou dále bonusy za postup do play off i za postup do jeho finále," řekl Krsek.

Podle něj se chce úspěšný výrobce dopravní techniky spojovat s klubem, který patří k "absolutní špičce českého hokeje". Podle Krska pomůže sponzoring propagaci firmy, která chce region podporovat. Firma nepožadovala, aby se klub jmenoval HC Škoda Plzeň, jak tomu bylo naposledy v sezoně 1993/94.

Škodováckému znaku okřídleného šípu v kruhu se také dlouhá léta říká "indián" a hokejisté tak budou mít na dresech indiány dva. Indián z profilu byl podle Krska dokonce jeden z dávných škodováckých znaků. Straka loni vložil do klubu vlastní peníze a stal se rozhodujícím spolumajitelem. Předtím hrozil plzeňskému hokeji v extrémním případě i krach.

"Jako malý kluk jsem nastupoval v dresu Škoda a mám radost, že se k hokeji Škodovka vrací," uvedl Straka. Také proto, že v diváckém kotli se stejně celá léta ozývá pokřik "Škodovka, modrobílá Škodovka". Straka dodal, že nepředpokládá, že by hrál extraligu po celých pět let platnosti smlouvy, tedy do svých 42 let. "Máme dost velmi dobrých mladých hráčů," dodal.

Kristek už dříve uvedl, že rozpočet klubu stejně jako loni nepřesáhne 80 milionů korun, které poskytne téměř 90 sponzorů. Plzeňský klub chce letos navázat na předchozí úspěšnou sezonu, kdy tým došel do semifinále.

ČTK
  • 0Diskuse

Najdete na Lidovky.cz