Pondělí 3. října 2022, svátek má Bohumil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Fanoušci chtějí bílé olympijské dresy, ty se však neprodávají

Sport

  14:24
PRAHA - Dres národního týmu. Cenný artikl, který chce mít doma téměř každý hokejový fanoušek. Reprezentace loni představila dresy na nadcházející čtyři roky, ve kterých odehrála olympiádu v Soči a bude je oblékat i na světových šampionátech. Obě sady jsou však zcela odlišné: tmavá je formou státní vlajky, světlá v retro stylu. Fanoušci si však mohou koupit pouze jednu verzi.

Dresy českých hokejistů pro olympijské hry v Soči 2014 foto: NikeReprofoto

Anketa

Které dresy hokejové reprezentace se vám líbí víc?

Tmavé (vlajka) 56
Světlé (retro) 358

"Moc nerozumím tomu, proč není k dispozici bílá varianta dresu. Zdá se, že o ni bude větší zájem," napsal s podivem na serveru Lidovky.cz čtenář Roman. Do prodeje pro hokejové příznivce totiž šla jen verze s českou vlajkou. "Svazu jsme dali na výběr, které dresy se budou prodávat," řekla Lucie Grošaftová ze společnosti Nike. Svaz se rozhodl distribuovat odvážnější variantu.

"Po bílé sadě je velká poptávka. Osobně bych si ji také vybral, je vkusnější. Vlajka na hokejový dres se mi moc nehodí, v tenise k Radkovi Štěpánkovi sedí víc," přiznal pro Lidovky.cz manažer obchodu se sportovním vybavením Martin Pištělák.

Dvě sady dresů hokejové reprezentace. Bílá a tmavá.

"My bychom byli rádi, kdyby si naši fanoušci mohli koupit cokoli, ale my na dresy nemáme práva, ta drží společnosti Nike. Jen na ni záleží, jestli je vyrábí a prodává," zdůraznil generální sekretář hokejového svazu Martin Urban.

Dresy během příštích let ale mohou doznat zásadní změnu, a to odstranění státního znaku, který by nahradilo logo svazu. K podobnému kroku se odhodlala fotbalová asociace, která tak může bojovat proti padělkům. "Touto otázkou se v poslední době zabýváme. Je to však stále ve fázi úvah," přiblížil Urban. "Taková jednání s námi ale svaz dosud nezahájil," dodala Grošaftová.

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat