Sobota 9. prosince 2023, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Fanoušci Komety jedou na Spartu vlakem přímo od stadionu

Sport

  14:30
BRNO - Hokejisté Brna se před polednem vydali do Prahy se svými příznivci speciálně vypraveným vlakem k večernímu extraligovému duelu se Spartou.

Vlak Kometa Expres před brněnským Rondem. foto: Facebook/Kometa Brno

Silná čtyřka v extralize? Mezi favority se nečekaně vtěsnal ostravský uragán

Polovinu z více než tisícovky pasažérů v Kometa expresu tvořily děti, pro které cesta za hokejem byla dárkem v rámci akce Vánoce s Kometou.

Souprava s patnácti vagony vyjela přímo od DRFG Areny, která je domovskou halou Komety.

Vlak dlouhý přes čtyři sta metrů zabral na slepé koleji na ulici Poříčí prostor mezi křižovatkami Nové Sady a Vídeňská. V prvním vagonu za lokomotivou cestovali hráči s celým realizačním týmem.

„Bereme tu cestu stejně jako naše výjezdy k jiným extraligovým zápasům. Jen místo autobusem máme jako dopravní prostředek vlak. Což je v předvánočním shonu možná lepší, než cestovat do Prahy po dálnici.“

„Je to vítané zpestření a také mimořádný zážitek pro naše příznivce,“ řekl ČTK před odjezdem útočník Komety Martin Zaťovič. 

Utkání 19. kola hokejové extraligy: HC Kometa Brno - HC Sparta Praha. Zleva...
Utkání 19. kola hokejové extraligy: HC Kometa Brno - HC Sparta Praha. Hokejisté...

Mezi cestujícími byly také brněnské hokejové legendy Jaromír Meixner, Milan Kokš, Ivo Winkler či Vladimír Kříž.

Nápad se zrodil v hlavě majitele klubu Libora Zábranského. 

„Myšlenku jsme začali rozvíjet koncem dubna při mé schůzce s šéfem Českých drah. Postupně jsme ji dotvářeli a v květnu už vznikl celý projekt. Jsem rád, že se podařil. Doufám, že nám to vyjde i výsledkově a z Prahy přivezeme tři body,“ přál si Zábranský.

Před dvěma lety oživila Kometa extraligu Hokejovými hrami pod širým nebem, které vyvrcholily v místě bývalého stadionu za Lužánkami zápasy s Plzní a Spartou. 

„Z hlediska náročnosti byly Hokejové hry daleko pracnější. Z pohledu zapojení bezpečnostních složek je však akce Kometa express srovnatelná,“ podotkl Zábranský.

Vlak zastaví na nádraží v Libni, tedy necelý kilometr od O2 areny. Po zápase Kometa expres odveze hráče a fanoušky opět do Brna.

Autor: