Neděle 1. října 2023, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Povzbuzovali až do konce. I když Brno prohrávalo

Sport

  21:37
BRNO - Centrum Brna se dnes naposledy ve finálové sérii hokejové extraligy zahalilo do modrobílé barvy. Fanoušci povzbuzovali svůj tým až do konce, Kometa nakonec prohrála s Pardubicemi 1:5 a skončila druhá. Lidé i přes porážku slavili stříbrnou pozici.

Fanoušci hokejistů Komety Brno foto: ČTK

"Pojďme hoši, dáme gól, dáme gól," neslo se večer náměstím Svobody v Brně, které i přes nepřízeň počasí zaplnilo podle odhadů na devět tisíc fanoušků. Rozhodující zápas Brno jednoznačně prohrálo, přesto fanoušci vydrželi až do konce hlasitě a bouřlivě svůj tým podporovat.

ČTĚTE TAKÉ

Mnozí brali i druhé místo jako velký úspěch brněnského týmu, který se až z předkola play off probojoval do finále po dlouhých 41 letech. "Pro nás jste mistři," skandovali lidé po utkání na náměstí a modrobílé dresy a šály rozhodně nesundávali. "Hoši, děkujem! Hoši, děkujem," neslo se ještě několik minut po zápasu.

Podobná atmosféra byla i ve vyprodané Kajot aréně. Fanoušci děkovali hokejistům za výkon a i když na nich bylo vidět, že mistrovský titul by vítali mnohem bouřlivěji, ani druhým místem nebyli zklamaní.

Zápas se podle mluvčí městské policie Denisy Kapitančíkové obešel bez konfliktů. "Nemáme hlášené žádné komplikace," řekla těsně po utkání. Podobně probíhalo fandění i při předchozích finálových duelech.

Triumf si užívali fandové v Pardubicích na náměstí

Stovky lidí na Perštýnském náměstí sledovaly dnes večer na velkoplošné obrazovce triumf pardubických hokejistů na ledě brněnské Komety, který jim zajistil mistrovský titul. V závěru šestého finálového utkání začali fanoušci odpočítávat a potom propukli v nadšený jásot. Jejich oblíbený tým zopakoval triumf z roku 2010.

"Mistři," hučelo slušně zaplněným náměstím. Když kapitán týmu Petr Koukal zvedl nad hlavu pohár pro vítěze extraligy, proběhla Perštýnským náměstím mexická vlna, ten večer už několikátá. Část lidí se pak odebrala domů nebo do restaurací, další v centru města zůstala a za doprovodu hudebních skupin čekala na příjezd hokejistů.

Velkoplošnou projekci finálového utkání hokejové extraligy mezi Kometou Brno a Pardubicemi sledovalo 19. dubna na Perštýnském náměstí v Pardubicích několik stovek fanoušků
Velkoplošnou projekci finálového utkání hokejové extraligy mezi Kometou Brno a Pardubicemi sledovalo 19. dubna na Perštýnském náměstí v Pardubicích několik stovek fanoušků

"To si nemůžu nechat ujít. Je to báječné, skvělé, nemám slov," uvedla jedna z fanynek oblečená v červeném pardubickém dresu. Řadě příznivců nechyběly ani šály, kterými mávali nad hlavami, když tým vstřelil branku.

Policie posílila hlídky, podle mluvčího Josefa Bocána se žádné výtržnosti zatím neodehrály, Na nápor natěšených příznivců byli připraveni majitelé restaurací na náměstí, kteří vytáhli stáčecí zařízení a čepovali pivo do kelímků, grilovaly se i klobásy.

Utkání začalo v 18:10, ale první fanoušci se začali scházet už po čtvrté hodině odpolední. Krátce po šesté hodině se velkoplošná obrazovka rozsvítila a zazněla česká hymna. Potom ale utichl zvuk i obraz a projekce vypadla. "My chceme hokej," začal skandovat natěšený dav.

Ještě před zahájením zápasu se obrazovka znovu rozsvítila, během úvodních tří minut ale obraz vypadával, na obrazovce se objevovaly tři světlé pruhy, obraz se rozsypával a někteří z fanoušků začali pískat. Obraz se potom ustálil a příznivci viděli výhru Pardubic 5:1.

Pernštýnské náměstí bylo dějištěm oslav hokejového titulu naposledy předloni. Tehdy se přenos ze zápasu nepromítal, ale příznivci přišli přivítat tým vedený gólmanem Dominikem Haškem po triumfálním příjezdu z Vítkovic.

Autoři: ,

Kojenecké lahvičky, které šetří přírodu? Vyzkoušejte je s námi zdrama!
Kojenecké lahvičky, které šetří přírodu? Vyzkoušejte je s námi zdrama!

Jestli máte doma malé miminko a zároveň je pro vás důležitá starost o naši planetu, pak rozhodně otestujte nové kojenecké lahve NUK For Nature s...