Středa 27. září 2023, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Fanoušci Litvínova: Chápeme, proč na Vantu žalujete, napsali na transparent

Sport

  7:09
Litvínov - Transparent, kterým hokejový Hradec Králové cejchují za žalobníčka, vyvěsili fanoušci Litvínova na liduprázdnou tribunu před sobotním třetím zápasem předkola extraligového play off. Narážejí tím na fakt, že až po intervenci Mountfieldu vyfasoval jednozápasový trest za sekání rekordman Viktor Hübl.

Fanoušci Litvínova vyvěsili před utkáním s Hradcem transparent na podporu útočníka Viktora Hübla potrestaného jednozápasovým trestem za sekání. foto: Petr BílekMAFRA

„Chápeme, proč na Vantu žalujete,“ napsali Ropáci on Tour na obří plachtu a pod tím vypočítali šest z jedenácti Hüblových rekordů, které drží.

Hübl sekl protihráče Jakuba Lva do rukavice v přerušené hře během prvního utkání série. V něm trest nedostal, ale zákrok nechal Hradec Králové přezkoumat. Útočníkovi pak předseda disciplinárky Viktor Ujčík vyměřil stopku na jeden zápas, kterou už si odseděl.

Fanoušci Litvínova vyvěsili před utkáním s Hradcem transparent na podporu...
Zleva Patrik Zdráhal z Litvínova a Radim Šalda z Hradce Králové.

Do současného systému se na Twitteru opřel hokejový statistik a komentátor České televize Ondřej Zamazal. „Stav, kdy kluby na sebe žalují, aniž by se všechny hraniční situace v play off posuzovaly automaticky, je dlouhodobě nedůstojný,“ uvedl.

„Systém je naprosto pofidérní. Týmy mají mezi sebou rozhodovat na ledě, ne u videa hledáním sporných zákroků. To je starost vyšší instance.“

Litvínov v sérii nakonec prohrál 0:3 na zápasy a s play off se loučí, do čtvrtfinále postupuje Hradec Králové. 

Autor:

Grafton Recruitment Praha
LOGISTICS COORDINATOR

Grafton Recruitment Praha
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 47 000 - 51 000 Kč