Sobota 28. ledna 2023, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Žádné vlajky ani hlasité projevy. Diváci v Pelhřimově mají zakázáno fandit

Sport

  9:00
PELHŘIMOV/PRAHA - Hokejoví příznivci v Pelhřimově si možná budou muset zvykat na netradiční způsob fandění. Technické služby města, které začnou od 1. září tamní „zimák“ provozovat, totiž zveřejnily nový návštěvní řád s řadou nesmyslných zákazů. Klub se brání a zvažuje, že své domácí zápasy odehraje v nedalekém Humpolci.

Bubny? I s tím se možná budou muset pelhřimovští fanoušci na domácích zápasech rozloučit. foto: Jakub Zábranský/hokejpelhrimov.cz

Fanoušci například na zimním stadionu nesmí používat hlučné nástroje, tyče pro vlajky nebo transparenty a povoleno není ani pořizování zvukového či obrazového záznamu.

Pelhřimovský fanklub se rozhodl proti bizarním nařízením bojovat, elektronickou petici už podepsalo téměř 300 lidí. „Myslíme si, že hokej není kostel, tzn. že hlučné fandění, povzbuzování domácího celku za pomoci bubnů či trumpet ke sportovnímu utkání neodmyslitelně patří,“ píše se v prohlášení.

„Udělovat za všechny tyto „prohřešky“ pokutu 5. 000,- Kč je opatření naprosto limitující a povede ke strachu a obavám diváků na ZS v Pelhřimově vůbec fandit, aby se nedopustili přečinu proti návštěvnímu řádu.“

Zimní stadion v Pelhřimově dosud provozoval hokejový klub, k 31. srpnu však dostal výpověd z nájmu. A město chce nyní řadou nových opatření údajně zvýšit bezpečnost.

„Ten, kdo psal návštěvní řád, evidentně nikdy nebyl na žádném hokejovém utkání. K fandění zkrátka hlasité projevy patří,“ řekl v reportáži České televize opoziční zastupitel Pelhřimova Pavel Hájek.

S bubnem na tribunu? Možná ano

Fanoušci se teď obávají, že se na duelech svého celku, který bojuje v 2. hokejové lize, budou muset obejít bez svých tradičních „pomůcek.“ 

Na otázku, jestli si na tribuny smí přinést alespoň buben, odpověděl místostarosta města Josef Koch toto: „Je to příliš konkrétní dotaz, ale určitě bychom se domluvili.“

Nesrovnalostí mezi hokejovým klubem a městem je však prý mnohem víc. Šéfové Ledních Mědvedů, jak z ní celý název mužstva, proto uvažují, že pelhřimovskou halu opustí úplně. 

„Už jsme mluvili se zástupci zimního stadionu v Humpolci o variantě hrát tam druhou ligu. Samozřejmě v případě, pokud se nám nepodaří dohodnout s městem,“ říká generální manažer Pelhřimova Aleš Kučera.

Řada fanoušků by ale stěhování do 20 kilometrů vzdáleného Humpolce nešla těžce. Vždyť v Pelhřimově se hraje druhá liga už od roku 2002.  

Autor:

Deníčková soutěž: Vyhrajte čtení na dlouhé zimní večery
Deníčková soutěž: Vyhrajte čtení na dlouhé zimní večery

Sdílejte příběh ze života, napište deníček a vyhrajte skvělou sérii knih od Jo Nesba, ve kterých své detektivní schopnosti předvádí sám rozervaný...

Mohlo by vás zajímat