Neděle 27. listopadu 2022, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Fanoušci Plzně a Mladé Boleslavi demonstrovali za odvolání Šulce

Sport

  17:32
PLZEŇ/MLADÁ BOLESLAV - V ulicích Plzně a Mladé Boleslavi v neděli hokejoví fanoušci požadovali změny ve vedení extraligy. V Plzni prošly městem asi tři stovky příznivců, v Mladé Boleslavi se do protestní akce zapojilo šest desítek lidí.

Mladá Boleslav - Plzeň (fanouškům se nelíbí odpočet bodů) foto: ČTK

Požadovali odvolání nebo odstoupení ředitele extraligy Stanislava Šulce, který je podle nich zodpovědný za příliš přísné potrestání obou klubů kvůli neplatným hráčským registracím.

Průvod plzeňských fanoušků, oblečených do modrobílých dresů, odpoledne vyšel od hokejové ČEZ Areny a došel až na historické náměstí. Hesla jako "Standa Šulc nás nezlomí" nebo "Chceme změnu v APK (Asociace profesionálních klubů)" zněla ulicemi, které kvůli bezpečnosti hlavně řidičů policisté po dobu průvodu uzavřeli.

Průvod se obešel bez incidentů a řidiče tak na křižovatkách fanoušci zdrželi jen několik minut. Podle velitele zásahu se o pořádek staraly sotva desítky policistů, ale byl přítomen pro jistotu i antikonfliktní tým a dohlíželi také městští strážníci.

Podle prohlášení, které na shromáždění přečetl Petr Jindra, je ale odstoupení vedení extraligy až tím posledním krokem. Celá soutěž by měla mít podle fanoušků jasná, srozumitelná a průhledná pravidla a zároveň by měla fungovat rychlá a účinná kontrola, která by zamezila podobným problémům, které v sezoně měly hned tři extraligové kluby. "Ať trest neznehodnocuje soutěž více než samotné pochybení," uvedl Jindra.

Soutěž bude nefér, tuší organizátor protestu
Podle dalšího z organizátorů protestu v Plzni Zdeňka Pavla by pomohlo zjednodušení pravidel při přestupu hráčů. "Nebýt trestu, byli bychom druzí nebo třetí. Samozřejmě, že teď už soutěž bude nefér," řekl ČTK Pavel.

V Mladé Boleslavi se do protestní akce fanoušků zapojilo šest desítek lidí.

Příznivci se v 15:00 sešli u zimního stadionu, odkud se vydali směrem na Staré Město. Protest skončil po hodině u Bondy centra a obešel se bez jakýchkoliv incidentů.

Mluvčí mladoboleslavské policie David Schön ČTK řekl, že celá akce měla poklidný charakter. "Nikdo nemusel být předveden, žádné komplikace nebyly zaznamenány," uvedl Schön.

Ředitel městské policie Tomáš Kypta ČTK sdělil, že se strážníci se s pořadateli dopředu domluvili na trase pochodu a průběhu protestu. "Celá akce proběhla přesně dle dohody mezi městskou policií a svolavatelem bez nejmenšího problému," dodal. Účastníci se po skončení protestu pokojně rozešli.

Kvůli administrativním nesrovnalostem při registraci hokejistů přišla Mladá Boleslav v extralize o 22 bodů. Plzni bylo odebráno 19 bodů, Kladnu šest.

Pavel Peňás khj nkr ura

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat