24. listopadu 2015 19:41 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Podle vzoru NHL. Fasel chce prodloužení tři na tři už na MS v Rusku

Zleva výkonný ředitel hráčské asociace NHL Donald Fehr, prezident IIHF René... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zleva výkonný ředitel hráčské asociace NHL Donald Fehr, prezident IIHF René... | foto: Reuters

PRAHA Jakmile něco zavedou v NHL, Evropa brzy novátorské kroky kopíruje. S největší pravděpodobností to bude platit i u posledního zámořského vylepšení týkající se prodloužení hraném ve třech hráčích. Premiéru by mělo mít už na jarním mistrovství světa v Rusku.

„Je možné, že se nový formát prodloužení zavedeme už na šampionátu v Moskvě a Petrohradu,“ řekl prezident Mezinárodní hokejové federace René Fasel v rozhovoru pro championat.com.

Podle dosavadních zkušeností z NHL jde o atraktivní podívanou pro fanoušky, ovšem hokejisté jsou z novinky spíše rozpačití. Potvrzuje to řada vyjádření, které v několika rozhovorech pro iDNES.cz poskytli čeští hráči působící v zámoří.

„Moc mi to nevyhovuje, je to takový hurá nahoru, hurá dolů. Samozřejmě padá víc gólů, což se lidem pochopitelně líbí, ale nevím, jestli je to hokejově správný směr. To ukáže až budoucnost,“ řekl například útočník Martin Hanzal z Arizony.

Tři na tři i v extralize?

Hokejistům se nelíbí, že prodloužení stojí na konci zápasu spoustu sil. A to je nutno vzít v potaz, že se v zámoří hraje na menších kluzištích než Evropě. Na šampionátu v Rusku se navíc bude turnaj konat na těch největších možných rozměrech, takže by pro hráče bylo prodloužení ve třech o to náročnější ubruslit.

Definitivní rozhodnutí však zatím nepadlo, i když Faselova slova mnohé naznačují. Pokud by se prodloužení ve třech zavedlo na mistrovství světa, je téměř jisté, že by se k němu v příští sezoně přiklonila i extraliga.

Online reportáž | FOTBAL

FC Viktoria Plzeň - Olympiakos Pireus
0:0
59
Hloušek vyrazil po levém křídle, míč mu utekl do autu.
59
Sporný okamžik. Guilherme ztratil v obraně hostí míč, po němž vystartoval Krmenčík a přes nohu obránce upadl. Faul se nepíská.
58
Plzeň zahrávala roh, ale kopla ho nakrátko, Hrošovský s Čermákem si moc nerozuměli a vyrobili ztrátu.