20. července 2011 10:52, aktualizováno  14:09 Lidovky.cz > Sport > Hokej

FOTOGALERIE: Stanleyův pohár hostí Kladensko

Krejčí a Tomáš Kaberle při oslavách Stanley Cupu na Kladensku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Krejčí a Tomáš Kaberle při oslavách Stanley Cupu na Kladensku. | foto: ČTK

PRAHA Slavný Stanleyův pohár zavítal podesáté v historii k oslavám na českou půdu. Na ruzyňské letiště v Praze dnes dopravili stříbrnou trofej pro šampiona NHL její strážci obránci Tomáši Kaberlemu. Hráč s pohárem vyrazil za doprovodu Hradní stráže k prvním oslavám na Velkou Dobrou, kde mimo sezonu žije. Tam se k němu má připojit i spoluhráč z týmu šampiona Bostonu David Krejčí.

"Budu si ten den užívat. Je to hlavně pro lidi, kteří mi fandili a kde jsem vyrůstal. Nejdříve jedeme na Velkou Dobrou, kde se všichni známe a všichni mi do pěti do rána fandili. Všichni se mohou se Stanley Cupem vyfotit, hlavně děti. Na třetí hodinu by tam měl dorazit i David," řekl Kaberle novinářům po příletu trofeje.

VÍCE O OSLAVÁCH STANLEYOVA POHÁRU:

"Ve čtyři hodiny pojedu na Kladno. Tam mě naučili hrát hokej a končí to privátní akcí večer." V příletové hale se Kaberle poháru dočkal po desáté hodině. Pózování nové posily Caroliny s trofejí těsně propásli fotbalisté albánského celku Flamurtari Vlora, který přicestoval k odvetě 2. předkola Evropské ligy proti Jablonci.

Kolona s pohárem doplněná ještě motorkáři z Rakovníka vyrazila z letiště na Velkou Dobrou. Kaberle si na hranicích obce přesedl do červeného cadillaku z roku 1974, aby mohl čekajícím fanouškům ukázat nad hlavou slavnou trofej.

Dárek od starosty
Zaplněný sál kulturního domu vítal svého hrdinu. Od starosty Zdeňka Noska dostal Kaberle jako obránce ochranný štít a také meč, aby měl s čím útočit. Jako další relikvii získal štít se znakem obce.

Po akci v kulturním domě ve Velké Dobré mohou fanoušci vidět slavnou trofej ještě mezi 16:00 a 18:45 v kladenské Zámecké zahradě. Pak má Kaberle naplánovanou soukromou párty v restauraci u Unhoště, kde slavil triumf s Carolinou před pěti lety i jeho bratr František.

"Bude tam nejbližší kruh rodiny a známých. Z hokejistů třeba Tomáš Plekanec, Jiří Tlustý, Radek Smoleňák, s kterými trénuju, a další. Pozval jsem třeba Jirku Šlégra. Bude tam spousta pití, jídla a pouštět muziku bude můj kamarád. Bude to tam asi až do rána. Ve čtvrtek kolem půl osmý vyrazíme, David má svůj program ve Šternberku a já tam budu s ním," uvedl Kaberle, který bude slavit s Krejčím, než se slavná trofej odebere na Slovensko za kapitánem Bruins Zdenem Chárou.

Kaberle se hlavně těší, že se podělí o radost ze zisku Stanleyova poháru s rodinou. "Vždycky byli za mnou a drželi mi nejvíc palce. A asi babička. Ta to prožívala, od malička sledovala všechny zápasy i doteď. Když se nedařilo, tak mi vynadala, co tam děláme. V play off byla hodně nervózní a vyšlo to. Zaslouží si to. Ale chci se o radost podělit se všemi," usmíval se Kaberle.

Lidovky.cz, ČTK