20. července 2011 9:31 Lidovky.cz > Sport > Hokej

František Kaberle: Své jméno si konečně vyfotím

František Kaberle se těším na bratrův Stanley Cup. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy František Kaberle se těším na bratrův Stanley Cup. | foto: ČTK

PRAHA Po pěti letech se bájný Stanley Cup vrátí na Velkou Dobrou. A znovu do rodiny Kaberlových. Před pěti lety ho kousek za Kladno přivezl František Kaberle, tehdejší obránce Caroliny. Již dnes mu tyhle opojné chvíle připomene jeho bratr Tomáš, jemuž se podobný kousek povedl za Boston.

LN Vzpomenete si ještě, jak jste si oslavy se Stanley Cupem užil?
Vybavuju si hlavně ten velký blázinec... Stanley Cup si totiž můžete užít jediný den, což je na vychutnání těchhle vzácných chvil docela málo.

LN Stanley Cup doprovázejí tradičně i bodyguardi, kteří dohlížejí na to, aby se s ním nic nepatřičného nestalo. Jak moc vás kontrolovali?
Vysvětlili mně hlavně pravidla hry. Pohár se třeba nesmí zvedat nad hlavu, neradi také vidí, když se s ním kromě rodiny někdo fotí. Oba chlápci jsou ale perfektně sehraní, mají přesně domluveno, kdo kdy spí a tak.

Měl jste ale vůbec možnost si Stanley Cup užít skutečně sám? Třeba v noci v ložnici...?
Já jsem s ním vlastně vůbec sám nebyl, protože oslavy skončily až v sedm hodin ráno. Pohár pak rovnou od nás putoval k Pepovi Vašíčkovi do Havlíčkova Brodu.

František Kaberle se Stanley Cupem.

LN Mimochodem, sáhl si na pohár tehdy váš bratr?
Kdepak! Fotil se u něj sice, ale nedotknul se ho. Moc dobře znal tu pověru, že kdo se poháru dotkne, nikdy ho nevyhraje.

LN Zjevně dobře udělal... Povídali jste si tehdy třeba o tom, jak by bylo krásné, kdyby se mu někdy povedlo to samé jako vám?
Určitě jo. Brácha ale tehdy věděl, že má ještě poměrně dost času. Chvíli mu to sice trvalo, ale nakonec se přece jenom dočkal.

LN Radil jste bratrovi, jak by měl oslavy zrežírovat?
Povídal jsem mu, ať hlavně nevymýšlí moc akcí, ať nejezdí z místa na místo. Já se tehdy prakticky nezastavil, skoro vůbec nic jsem nejedl, zkrátka oslavy byly až moc hektické. Vím jenom, že brácha by měl před polednem pohár přivézt domů na Velkou Dobrou, odpoledne se oslavy přesunou na Kladno a večer pak máme na programu svou soukromou párty.

LN Dá se odhadnout, že se určitě podíváte, jestli se stále ještě na Stanley Cupu skví vaše jméno...
Moje jméno na něm vyryté určitě je, ale před pěti roky jsem si ho zapomněl vyfotit. Tak to snad ve středu nezapomenu napravit...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!