16. dubna 2014 23:28 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Generální manažer New Jersey: Jágra bychom rádi v týmu udrželi

Český hokejista New Jersey Devils Jaromír Jágr | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Český hokejista New Jersey Devils Jaromír Jágr | foto: ČTK

NEWARK (USA) Generální manažer hokejistů New Jersey Lou Lamoriello dal jasně najevo, že by českou hvězdu Jaromíra Jágra rád udržel v kádru i pro příští ročník zámořské NHL. Dvaačtyřicetiletý útočník, který byl se 67 body ze všech 82 zápasů základní části nejproduktivnějším z Ďáblů v sezoně, ale nedokázal je přes svůj příspěvek protlačit do play off, už vícekrát projevil touhu setrvat v týmu z Newarku. Lze tak očekávat, že se obě strany mohou dohodnout na pokračování spolupráce.

"Myslím, že není pochyb o tom, že má za sebou impozantní sezonu," ocenil Jágrovy výkony jednasedmdesátiletý respektovaný šéf Devils. "A stejně tak úchvatná byla jeho oddanost, pracovní morálka a způsob hry, kterým dokáže a chce stále hrát. Takže je jasné, že ho tady chceme mít samozřejmě zpátky," prohlásil Lamoriello pro deník Star-Ledger. 

"Jediným důvodem, proč by si někdo třeba měl myslet opak, je, když upřednostní jeho věk před tím, co opravdu dokázal," zdůraznil.

Nejproduktivnější Evropan v historii slavné ligy překročil během sezony díky 24 gólům a 43 asistencím několik mezníků. V současnosti mu patří šesté místo historických tabulek kanadského bodování. "Měl mimořádný rok. A já moc dobře vím o tom, že by se chtěl vrátit k nám," dodal Lamoriello.

Faulovaný Jaromír Jágr

Sám Jágr, jenž nescházel v jediném utkání dlouhodobé části, přitom naznačil víru, že může být i přes svůj věk ještě lepší. "Dostávám sám sebe pod velký tlak. Ale chci být tím hráčem, který táhne ofenzivu. A cítím, že na to mám stále dost talentu, abych to zvládl," podotkl Jágr. "Pokud bych se vrátil, věřme, že budu mít ještě lepší čísla a pomohu týmu k postupu do play off. Takový je můj cíl," prohlásil.

Stejně jako Lamoriello by ho rád měl na střídačce i kouč Peter DeBoer. "Moc rád bych s ním opět pracoval. Byl jedinečný," řekl obdivně DeBoer, ačkoli současně přiznal, že na začátku sezony úplně netušil, do čeho jde. 

"Nevěděl jsem, co mohu čekat. Bylo to snad o tom, že by v nádrži mohl mít ještě nějaký benzin. Jenže on překonal všechna má očekávání a nepochybuji o tom, že totéž zvládne i příští rok," řekl pětačtyřicetiletý DeBoer a přidal i zajímavý poznatek.

"Nezdá se mi, že by šel nějak výkonnostně dolů. Myslím, že sám cítí - a já s ním souhlasím - že dokázal vytvořil neskutečně moc šancí pro sebe nebo pro své spoluhráče. Kdybychom jich dokázali alespoň o trochu více zužitkovat a přidat pár gólů, nepochybuji o tom, že mohl ještě další věci v této sezoně přidat," litoval DeBoer, že jeho svěřenci zůstali mimo boje o Stanleyův pohár.

Moje telefonní číslo? Star 68, žertoval Jágr

Jágr připustil, že by rád hrál v týmu, jenž má šanci hrát v play off, současně ale ví, že takovou záruku v celé soutěži lze těžko hledat. "Rozdíl mezi mnoha týmy, které play off udělají, a těmi, které nikoliv, je jen malý. Velmi malý. Play off vám uteče třeba jen o tři nebo čtyři body. A když se podíváte na program 82 zápasů a popřemýšlíte o zápasech, které jste prohráli a mohli zrovna tak vyhrát... Takových je možná třeba deset, což dělá dvacet bodů," přemítal Jágr.

Olympijský vítěz z Nagana si okolí obvykle získá i svou povahou. Přes smutek z předčasného konce sezony opět pobavil zámořské novináře odpovědí na otázku, jaké bude tedy jeho rozhodnutí pro příští ročník. "Budete první, kdo to bude vědět. Zavolejte mi prostě na můj mobil." A jaké jim dal číslo? "Star (hvězda) 68," řekl Jágr.

ČTK, Lidovky.cz

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?