Pondělí 18. října 2021, svátek má Lukáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

GLOSA: Rozlučkový reprezentační večírek Jandače s lehce překvapivým obsazením

Sport

  8:59
PRAHA - S více jak hodinovým zpožděním dorazil kouč hokejové reprezentace Josef Jandač mezi novináře, aby jim, i celému hokejovému národu oznámil vyvolené pro mistrovství světa, které startuje v pátek v Dánsku.

Josef Jandač, trenér české hokejové reprezentace. foto: ČTK

Konečné vysvědčení mu bude vystaveno nejdříve ve čtvrtek 17. května, kdy se na světovém šampionátu hrají čtvrtfinálové duely.

Duely, které oddělují úspěšné od neúspěšných. Jenže v českém případě nebude nejspíše letos ani postup do semifinále brán coby výrazný úspěch. Teda pokud v bojích o medaile budou pokračovat matné výkony z MS 2014, 2015 a únorové olympiády.

Je zároveň třeba uznat, že Jandač pro úspěch v Dánsku udělal zatím maximum. A nejen pro úspěch na severu Evropy, ale i na dalším šampionátu, který za rok budou hostit naši „slovenští bratři“.

Dvojice útočníků Roman Červenka a Tomáš Plekanec dala dohromady více branek než zbytek týmu dohromady (a to včetně beků). Zároveň jde také o dva ze čtyř hráčů narozených v 80. letech minulého století. A jediné dva třicátníky. Nejen mezi útočníky, ale napříč celou aktuální soupiskou.

„Očekávám od mládí dravost, aktivitu, sílu, myšlenku, ale také zodpovědnost. Občas hrají trochu lehkovážně,“ řekl mimo jiné k mladým puškám. Jak v ofenzivě, tak i v hodně lepené obraně.

Ano, jako již v posledních letech tradičně, právě tam český tým nejvíce tlačí bota. Šikovnosti směrem dopředu se v Česku rodí stále dost. U mládeže proflákaná léta ve zlatém věku tuzemského hokeje se ale nyní stále vracejí jako bumerang především u beků. Těch konstruktivních je coby šafránu.

Na druhou stranu – pokud mladíci uberou z lehkovážnosti směrem dozadu – mohou čeští hokejisté mile překvapit. Tenhle tým sílu má, ne že ne.

Nezkušenosti a pokaženému poslednímu turnaji navzdory. Ovšem jako nebylo na místě zveličovat výsledky na Carlson Hockey Games v Pardubicích, není třeba věšet hlavu po bojích ve Švédsku.

„Možná je dobře, že jsme dostali přes hubu,“ ulevil si na nominační tiskovce posledními hodinami zjevně unavený Jandač. Ten největší stres s výběrem hráčů ale už má za sebou.

Nyní se může už dívat vpřed. A pro tuto etapu své trenérské kariéry si poslední reprezentační večírek náležitě užít. S dravým mládím kolem sebe. Bude to medailová párty? 

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Od perfekcionisty Contadora k Pogačarovi bez nepřátel. Hvězdy očima Kreuzigera

Premium Zažil vládu Contadora i Frooma, řádění Sagana, razantní nástup Pogačara. Během šestnácti let profikariéry se vedle...

Zapojte se do testu lahviček MAM Anti-Colic. Výběr tentokrát necháme na vás!
Zapojte se do testu lahviček MAM Anti-Colic. Výběr tentokrát necháme na vás!

V prvních měsících života se mohou u miminka náhle objevit kolikové záchvaty. Předcházet se jim dá i výběrem lahvičky se spodní ventilací. A právě...

Mohlo by vás zajímat