Čtvrtek 16. září 2021, svátek má Ludmila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

GLOSA: Rozlučkový reprezentační večírek Jandače s lehce překvapivým obsazením

Sport

  8:59
PRAHA - S více jak hodinovým zpožděním dorazil kouč hokejové reprezentace Josef Jandač mezi novináře, aby jim, i celému hokejovému národu oznámil vyvolené pro mistrovství světa, které startuje v pátek v Dánsku.

Josef Jandač, trenér české hokejové reprezentace. foto: ČTK

Konečné vysvědčení mu bude vystaveno nejdříve ve čtvrtek 17. května, kdy se na světovém šampionátu hrají čtvrtfinálové duely.

Duely, které oddělují úspěšné od neúspěšných. Jenže v českém případě nebude nejspíše letos ani postup do semifinále brán coby výrazný úspěch. Teda pokud v bojích o medaile budou pokračovat matné výkony z MS 2014, 2015 a únorové olympiády.

Je zároveň třeba uznat, že Jandač pro úspěch v Dánsku udělal zatím maximum. A nejen pro úspěch na severu Evropy, ale i na dalším šampionátu, který za rok budou hostit naši „slovenští bratři“.

Dvojice útočníků Roman Červenka a Tomáš Plekanec dala dohromady více branek než zbytek týmu dohromady (a to včetně beků). Zároveň jde také o dva ze čtyř hráčů narozených v 80. letech minulého století. A jediné dva třicátníky. Nejen mezi útočníky, ale napříč celou aktuální soupiskou.

„Očekávám od mládí dravost, aktivitu, sílu, myšlenku, ale také zodpovědnost. Občas hrají trochu lehkovážně,“ řekl mimo jiné k mladým puškám. Jak v ofenzivě, tak i v hodně lepené obraně.

Ano, jako již v posledních letech tradičně, právě tam český tým nejvíce tlačí bota. Šikovnosti směrem dopředu se v Česku rodí stále dost. U mládeže proflákaná léta ve zlatém věku tuzemského hokeje se ale nyní stále vracejí jako bumerang především u beků. Těch konstruktivních je coby šafránu.

Na druhou stranu – pokud mladíci uberou z lehkovážnosti směrem dozadu – mohou čeští hokejisté mile překvapit. Tenhle tým sílu má, ne že ne.

Nezkušenosti a pokaženému poslednímu turnaji navzdory. Ovšem jako nebylo na místě zveličovat výsledky na Carlson Hockey Games v Pardubicích, není třeba věšet hlavu po bojích ve Švédsku.

„Možná je dobře, že jsme dostali přes hubu,“ ulevil si na nominační tiskovce posledními hodinami zjevně unavený Jandač. Ten největší stres s výběrem hráčů ale už má za sebou.

Nyní se může už dívat vpřed. A pro tuto etapu své trenérské kariéry si poslední reprezentační večírek náležitě užít. S dravým mládím kolem sebe. Bude to medailová párty? 

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

LETNÍ SOUTĚŽ: Poslední šance, zapojte se a vyhrajte věci za tisíce korun
LETNÍ SOUTĚŽ: Poslední šance, zapojte se a vyhrajte věci za tisíce korun

Vítejte v posledním – 10. týdnu soutěže. Opět hrajeme o 7 cen, mezi kterými najdete set hraček od Fisher-Price, doplňky stravy od NaturaMed,...

Mohlo by vás zajímat