15. prosince 2011 21:47 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Gól padl příliš brzy, smutnil Petr Průcha

Petr Průcha. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Průcha. | foto: ČTK

CHOMUTOV Bylo odehráno pět vteřin a ruce Petra Průchy vystřelily ke stropy nové chomutovské arény. Prostřelil švédského brankáře a národní hokejový tým se ujal vedení v úvodu druhého dílu Euro Hockey Tour. Na konci utkání ale svítil stav 2:1 pro reprezentaci ze Skandinávie. "Z rychlého gólu jsme měli vytěžit víc," tušil jediný střelec Hadamczikova výběru.

Dal jste někdy rychlejší gól?
To jsem nikdy nedal. Přitom jen stačilo vystihnout jejich rozehrávku. Jenže takové branky zápasy bohužel nerozhodují. Padla až moc brzy. Měli jsme z ní vytěžit víc.

Po prohraném vhazování jste ihned napadl rozehrávku obránců, kteří vám kotouč odevzdali přímo na hůl. Jak se to seběhlo?
Většinou si po vyhraném buly beci přihrávají. Udělal jsem pohyb do středu a soupeř už věděl, že tam nahraje. Myšlenku pak nestihl zastavit.

PSALI JSME:

Pak ale Švédově měli ze hry asi víc...
Prostě nás přehrávali. Těžko jsme se dostávali z jejich tlaku. Podle mě jsme prohrávali hodně osobních soubojů. U nich jsme se Švédům dnes nevyrovnali.

V nové chomutovské aréně hrál národní tým úplně poprvé. Líbila se vám?
Je to pěkný a moderní stadion. S takovým zázemím se klub do extraligy určitě hodí.

Před zápasem byli uvedeni do Síně slávy vaši bývalí spoluhráči Jan Marek, Karel Rachůnek a Josef Vašíček. Vnímali jste to?
Snažili jsme se soustředit na utkání a vůbec o tom nemluvit. Je ale jasné, že na to všichni asi mysleli.

Při ceremoniálu jste byli v šatně. Bylo to tak lepší?
Po psychické stránce určitě. Není totiž dobré se k tomu neustále vracet. Za tragédií musíme udělat čáru a zapomenout na ní. Vůbec si ale nedokážu představit, jaké je to pro ty rodiny...

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.