Pondělí 27. března 2023, svátek má Dita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Gudas a Zacha na mistrovství světa nebudou, jejich kluby v NHL je nepustí

Sport

  20:21
CHOMUTOV - Obránce Radko Gudas z Philadelphie a útočník Pavel Zacha z New Jersey nebudou podle všeho reprezentovat Českou republiku na nadcházejícím mistrovství světa v Paříži a Kolíně nad Rýnem. Oba neprošli povinnou výstupní lékařskou prohlídnou ve svých klubech.

Jeff Skinner (vlevo) a Radko Gudas soupeří o puk. foto: ČTK

Další avizované posily - brankář Petr Mrázek z Detroitu, obránce Jakub Kindl z Floridy a útočník Jakub Voráček z Philadelphie - svolení od svých klubů mají.

„U Gudase budeme ještě čekat, zda se situace ještě nezmění. U Zachy nevím. Nekomunikuje s námi a informaci, že neprošel prohlídkou, jsme se dozvěděli od manažera. Nebere ani telefony,“ řekl trenér Josef Jandač po dnešní výhře v přípravném zápase nad Norskem 6:3.

Do utkání již zasáhl šestý z hráčů působících v zámoří, kteří bojují o účast na MS, obránce Jan Košťálek působící na farmě Winnipegu v Manitobě.

Z kádru hokejové reprezentace vypadli Musil a Machovský

Z kádru hokejové reprezentace připravující se na mistrovství světa vypadl zraněný útočník Pavel Musil z Mladé Boleslavi. Od příštího týdne nebude pokračovat ani brankář Matěj Machovský z Plzně. Zda budou vyřazeni i další hráči, zveřejní trenér Josef Jandač až v pátek, kdy v Chomutově skončí další část přípravy.

"Ještě se o tom budeme bavit, ale moc se nám kádr zužovat nechce, protože už se hrají jen finálové zápasy a pro nás přicházejí v úvahu hráči z Magnitogorsku a ze série Liberec - Brno. A ti můžou být různě dobití, mohou přijít zranění. A z NHL se to taky nerýsuje moc dobře," řekl Jandač novinářům po výhře 6:3 nad Norskem.

Z avizovaných posil z NHL si dnes musel škrtnout obránce Radka Gudase z Philadelphie a útočníka Pavla Zachu z New Jersey. K týmu se naopak připojí brankář Petr Mrázek z Detroitu, obránce Jakub Kindl z Floridy a útočník Jakub Voráček z Philadelphie.

Na dalším srazu v Praze se bude v úterý nově hlásit i obránce Chomutova Jan Rutta.

Autor:

Testování: Otestujte Buchtičky se šodó naruby
Testování: Otestujte Buchtičky se šodó naruby

Máte rádi buchtičky se šodó, ale nechcete se pouštět do jejich přípravy? Tak se přihlaste do testování novinky na trhu – buchtiček s vanilkovým...

Mohlo by vás zajímat