14. května 2011 2:07 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Hadamczik: Červenku jsem stáhl kvůli faulu

Alois Hadamczik. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Alois Hadamczik. | foto: Jan KollerČTK

BRATISLAVA (Od zpravodaje LN na Slovensku) Po prohraném semifinále mistrovství světa byl hodně zklamaný. Kouč hokejové reprezentace Alois Hadamczik se svým týmem zlato neobhájí. Nad jejich síly byli Švédové, na Česko "zbyl" souboj o bronz s Ruskem. "Ve druhé třetině jsme udělali spoustu chyb a hlavně jsme nepředváděli hru, kterou jsme předváděli po celou dobu turnaje," povzdechl si devětapadesátiletý trenér.

Semifinále se Švédskem rozhodly individuální chyby, souhlasíte?
Ano, tolik chyb jsme neudělali za všechny zápasy. Propadli jsme v útočném pásmu, dostali třetí gól, dělali zbytečné fauly. Asi to bylo z přemíry snahy. Měli jsme i dobrou přesilovku, ale neproměnili jsme ji. Žádný systém nefunguje, když jsou individuální chyby.

K obratu nepomohly ani změny v sestavě, že?
Improvizovali jsme, zkoušeli jsme různé varianty. Už to ale nepomohlo.

Červenku jste stáhl ze hry ve 26. minutě. Bylo to kvůli útočnému faulu, po němž Švédové vyrovnali?
Ano. Navíc si myslím, že Roman dostal těch šancí u velkých hráčů jako je Jágr a Plekanec dost. Tak jsme v první formaci chtěli zkusit Petra Průchu, oživit to.

Je smůla, že se nesešel výkon Patrika Eliáše s Jaromírem Jágrem?
Musíme to brát tak, že tu máme čtyři útoky. Jsou tady hráči z jiných formací, kteří by měli dávat góly. Nejde spoléhat, že dá v každém utkání tři góly Jágr. Ten hrál přesto vynikající zápas, i když byl neustále obsazený.

Jak moc jste zklamaný?
Jsem zklamaný, protože jsem pevně věřil, že vyhrajeme. Po první třetině jsem byl přesvědčený, že utkání zvládneme. Ale u prvního gólu jsme udělali faul, u druhého jsme nestřežili hráče, který nám odjel a u třetího to byla individuální chyba obránce, který propadl. To se pak těžko hraje.

Hrozně dlouho vás mrzelo vyřazení se Švédskem v Québeku. Je tohle ještě horší?
(chvilku ticho) Pocity zklamání tady jsou, ale člověk viděl, že by to mohlo vyjít... Nenesl bych to tolik těžce, kdybych v první třetině neviděl, že na to máme. Je moc brzo na takové hodnocení... Po prohře je vždycky pocit zklamání.

Jak moc těžké je udržet koncentraci: Stále se hraje o medaili... Já myslím, že to musí hráče přebolet a v neděli to musí brát jako realitu. Věřím, že budou chtít uhrát medaili. Určitě se připravíme tak, abychom uspěli.

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.