Čtvrtek 30. června 2022, svátek má Šárka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hadamczik: Havlát by měl být v pořádku

Sport

  19:24
PRAHA - Přestože zámořská média informovala o zranění českého útočníka Martina Havláta, reprezentační kouč Alois Hadamczik věří, že opora Minnesoty nebude na mistrovství světa na Slovensku chybět. Trenér národního týmu se ale naopak pomalu smiřuje s tím, že bude muset oželet služby zadáka Ladislava Šmída z Edmontonu, jehož dlouhodobě sužují zdravotní potíže.

Alois Hadamczik a Lukáš Pech. foto: ČTK

Nejproduktivnější hráč Minnesoty Havlát podle listu Star Tribune laboruje s nespecifikovaným zraněním v horní části těla, ale oproti zprávám ze zámoří by prý mohl již brzy opět zasáhnout do hry. Hadamczik i nadále počítá s jeho využitím na šampionátu, neboť mužstvo Wild do play off NHL nepostoupí.

"S Havlátem jsem mluvil a myslím, že bude v pořádku. Má lehčí zranění, u kterého věří, že mu dovolí brzy hrát, takže tam by snad ani klubový lékař neměl být překážkou," řekl dnes novinářům Hadamczik, přestože zprávy ze zámoří o Havlátovi hovořily i o možností předčasného konce sezony.

"On sám si nemyslí, že by to znamenalo konec sezony," uvedl Hadamczik.

Nezatěžuje se ani obavami z výstupní lékařské kontroly, kterou hráči v NHL povinně absolvují po skončení sezony. "Nechci to více rozebírat, protože bychom hádali a výsledek výstupní kontroly bych stejně neovlivnil," dodal.

Dalšího hráče Minnesoty obránce Marka Židlického trápí problémy se stehenním svalem. "Se Židlickým jsem ještě nemluvil, takže tam nemohu říci více. Zavolám mu a promluvím s ním," plánoval Hadamczik.

Průběžně je v kontaktu i s dalšími zamýšlenými posilami ze zámoří. "Mluvil jsem včera večer s Milanem Michálkem a už má souhlas klubu, takže okamžitě, jakmile skončí soutěž, přijede," uvedl Hadamczik na adresu útočníka Ottawy.

Stav Šmída není dobrý
Nepříliš optimisticky situace u obránce Šmída, jenž stále zápolí s potížemi se zády po loňské operaci. "Má problémy, je po operaci dvou obratlů. Má tam nějakou destičku a jsou zápasy, kdy nemá problémy, ale pak také jiné, kdy ho bolí hlava a brní ho v rukou. Bude hodně záležet na tom, co mu doktor povolí. Jeho zdravotní stav ale není moc dobrý, přestože teď hraje." Hadamczik by i přesto měl mít do obranných řad z čeho vybírat. V úvahu přichází například Radek Martínek z New Yorku Islanders, Filip Kuba z Ottavy, Jan Hejda z Columbusu či Roman Polák ze St. Louis.

"Martínek přijede, s tím jsme domluvení. Kuba je po operaci ploténky a sám se v závěru rozhodne, jak na tom zdravotně bude. S Hejdou budeme mluvit. Už jsme byli v kontaktu, když byli ještě na hraně postupu do play off, ale byli jsme domluvení, že se spojíme, až bude jasné, že v play off nebudou," konstatoval Hadamczik. "Roman Polák, když jsme byli v Americe, tak přislíbil, že pojede," doplnil.

Z hráčů NHL se pravděpodobně k týmu nepřipojí nikdo před 18. dubnem, kdy českému týmu začne příprava na České hokejové hry v Brně. "Oni v zámoří skončí desátého. Než to zabalí, sem se dostanou někdy čtrnáctého a my v tu dobu budeme mít dva dny volna, takže oni se připojí až 18. dubna v Brně. Tam už by měli být všichni hráči," nastínil Hadamczik.

Autor:

Proč dřív lidé vypadali na fotce starší. Rychleji se stárnulo, nebo je to klam?

Premium Tak schválně, udělejte si čas a zalistujte rodinnými alby. Podívejte se na svoje rodiče, prarodiče, praprarodiče. A...

Rozvod, má prohra. Voříšek o synech, bohu Nedvědovi i bláznivé dietě

Premium Evropský titul, zlato se Spartou, reprezentační srazy v pověstném hotelu Praha i rady od idolu Pavla Nedvěda, ale taky...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Mohlo by vás zajímat