Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hadamczik: Havlát se lepší den ode dne

Sport

  10:00
BRATISLAVA (Od zpravodaje LN na Slovensku) - Má za sebou sedmou výhru na světovém šampionátu v řadě, přesto velké euforii nepropadá. Kouč národního týmu obhájců titulu Alois Hadamczik už se soustředí na další duel, kterým bude páteční odpolední semifinále proti Švédům. "Jsem rád, že si první hattrick v nároďáku schoval Jágr na tento zápas," pousmál se Hadamczik nad informací, že pro hvězdnou osmašedesátku to byl první tříbrankový zápas v reprezentačním dresu.

Česko - USA (Frolík se pere se soupeři). foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Co bylo pro vaše hráče v první třetině nejhorší?
Byl to jiný styl hry a naši obránci zjistili, že nemohou hrát tak, jak jsme na to zvyklí. Při založení útoku měli dosud v zápasech hodně času, ale Američané rychle napadali. Nedala nám šanci tvořit hru tak, jak jsme byli zvyklí. V tu chvíli nás podržel Pavelec. Důležitý byl Jágrův gól na konci první třetiny. O přestávce jsme si řekli, že změníme styl hry. A povedlo se. 

DÁLE K TÉMATU

Co byl podle vás klíčový okamžik zápasu?
Hodně důležitý byl druhý gól. A ten třetí nás pak dostal už do velké pohody. 

Co říkáte na první Jágrův hattrick v reprezentaci?
První? Přišel pozdě, ale pro náš tým právě včas.

Proč jste si vzal v úvodu druhé třetiny při přesilovce pět na tři time out?
Cítil jsem, že ta přesilovka může zápas zlomit. Time out si můžete vzít kdykoliv a já cítil, že je to ideální okamžik. Jsem rád, že se mi to cítění potvrdilo. Zaplaťpánbůh za to. Jsem rád, že z toho padl druhý gól.

Jak se osvědčil ve druhé formaci Frolík?
Jsem s ním spokojený. Dostal důvěru a rozhodně nezklamal.

Proč jste se rozhodl dopsat na soupisku jako pětadvacátého hráče Petra Vampolu?
Rozhodl jsem se, že konečně soupisku zaplníme. Může se stát cokoliv a nemuselo by se to vyplatit. Je to jeden z nejtěžších úkolů trenéra. Musel jsem vybrat z trojlístku skvělých hráčů Nakládal, Vampola a Koukal a Petr Vampola mi zapadal do týmu nejvíce. Je to bojovník, dělá dobrou atmosféru. Ale Koukal i Nakládal už tu s námi zůstanou do konce.

Jak to vypadá momentálně s Martinem Havlátem a jeho pochroumaným ramenem?
Pracuje na sobě s fyzioterapeutama. Jeho stav se zlepšil o sto procent oproti pondělí, ale zranění ramene není snadné. Jestli půjde do zápasu, musí být fit. Když nebude, nenastoupí.

Za jasného stavu 3:0 a pak 4:0 ve třetí třetině už čtvrtfinále nebylo příliš velké drama. Stihl jste si ho užít?
Jako že jsem si už nemusel brát brufen? To je fakt.

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...