12. května 2011 16:26 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Hadamczik: S Bykovem jsme se na sebe smáli

Alois Hadamczik. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Alois Hadamczik. | foto: Jan KollerČTK

BRATISLAVA (Od zpravodaje LN na Slovensku) Kouč Alois Hadamczik odpovídal na otázky čtenářů Lidovky.cz. Co v nich zaznělo? Reakce na zranění Martina Havláta či Patrika Eliáše, ale také na taktiku v zápasech na MS či jeho spor s koučem sborné Vjačeslavem Bykovem po vzájemném duelu v osmifinálové skupině šampionátu.

Sedm zápasů - sedm výher a tak je pochopitelné, že téměř každý dotaz na kouče Aloise Hadamczika v on-line chatu na Lidovky.cz začínal gratulací. Co ale zaznělo za otázky a odpovědi? Dostalo se například na nečekaný tah s time outem v zápase s Američany, který si Hadamczik vzal již na začátku druhé třetiny při přesilovce 5 na 3.

VŠECHNY OTÁZKY A ODPOVĚDI ZDE!

"Šlo o stanovení taktiky, o to, aby si hráči odpočinuli a také psychologický tah a vyšlo to skvěle," odpověděl Hadamczik na dotaz čtenáře Milana Pospěcha. Došlo i na méně příjemné téma a to, že údajně někteří hráči Hadamczika neuznávají a nemají rádi. Co na to kouč českého nároďáku?

"Vždy se najdou lidé, co s vámi souhlasí a co s vámi nesouhlasí. Mé výsledky ale ukazují, že komunikaci s hráči mám dobrou," nebál se ani nepříjemné otázky Hadamczik. A co téma Bykov a vyhrocená tiskovka po zápase s Rusy? "Kontroverze? Vždyť jsme se na sebe usmívali, podali si ruce, navíc se mi podepsal," usmíval se Hadamczik.

Kouč národního týmu na závěr prozradil i taktiku na semifinále se Švédskem: "Nepouštět je do přečíslení a rychlých kontrů. A využívat vlastní šance." Nejeden fanoušek věří tomu, že to se svými svěřenci dokáže a v neděli večer budou hrát Češi opět o tu nejcennější medaili - zlatou!

Lidovky.cz

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.