Neděle 27. listopadu 2022, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hamerlík z Třince: Jedeme si pro vítězství

Sport

  21:48
TŘINEC - Finále bylo dopředu označováno jako souboj Málka s Růžičkou. Peter Hamerlík (29) ale hraje v té partii stejně důležitou roli. Třinecký gólman v úterní druhé bitvě pokryl všechny vítkovické střely - a v letošním play off si připsal už svoji druhou nulu. "Já mám takhle vyrovnané zápasy rád," přiznal po vítězství.

Třinec (Hamerlík). foto: ČTK

Byl to pro vás opravdu souboj brankářů - tedy vás a Málka?
To je v podstatě každý zápas, já to tak neberu. Vždy se snažím dělat vše pro to, abych pomohl týmu vyhrát. Tentokrát vyhrál šťastnější.

Bylo i na ledě vidět, že se jednalo o jiné utkání, než v pondělí?
Byl to vyrovnaný zápas, Vítkovice do toho šly stejně jako my. Měli jsme hodně šancí, ale oni se drželi. A nakonec rozhodla jediná střela, pro nás důležitá.

Jak jste viděl ten hektický závěr, ve kterém se vašemu týmu podařilo dokráčet k vítězství?
Byla tam nějaká střela, brankář to vyrazil a dorážka. Já jsem ani nevěděl, že puk skončil v síti. To jsou ale góly, které rozhodují play off.

Věřil jste v závěru, že ještě padne gól, nebo jste už myslel na prodloužení?
Já se hlavně snažil neudělat chybu a starat se o sebe. Máme dobré mužstvo, takže jsem věřil, že nějaký gól dáme. Kdyby zápas došel do prodloužení, tak bychom na to měli dalších deset minut. Já prostě věřil.

Z hlediště se zdálo, že týmy nepostrádají vůbec žádné síly...
Finále totiž nehrajete každý den, i když možná síly trochu docházejí, tak bojujete. Teď máme dva dny na to, abychom zregenerovali před těžkými zápasy ve Vítkovicích.

Jak bude těžké se neuspokojit vedením 2:0 na zápasy?
Velmi. Oni mají velké kluziště, umějí na něm hrát. My už se nemáme na co šetřit. Musíme tam jet s tím, že chceme vyhrát.

Vyhrajte roztomilou kočičku Žofku z kolekce My Fuzzy Friends od Bambule
Vyhrajte roztomilou kočičku Žofku z kolekce My Fuzzy Friends od Bambule

Roztomilé plyšové zvířátko My Fuzzy Friends Ospalá kočička Žofka čeká, kdo ji v soutěži vyhraje a vezme domů. Co pro to musíte udělat? Stačí se jen...

Mohlo by vás zajímat