Pondělí 27. září 2021, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hamerlík z Třince: Jedeme si pro vítězství

Sport

  21:48
TŘINEC - Finále bylo dopředu označováno jako souboj Málka s Růžičkou. Peter Hamerlík (29) ale hraje v té partii stejně důležitou roli. Třinecký gólman v úterní druhé bitvě pokryl všechny vítkovické střely - a v letošním play off si připsal už svoji druhou nulu. "Já mám takhle vyrovnané zápasy rád," přiznal po vítězství.

Třinec (Hamerlík). foto: ČTK

Byl to pro vás opravdu souboj brankářů - tedy vás a Málka?
To je v podstatě každý zápas, já to tak neberu. Vždy se snažím dělat vše pro to, abych pomohl týmu vyhrát. Tentokrát vyhrál šťastnější.

Bylo i na ledě vidět, že se jednalo o jiné utkání, než v pondělí?
Byl to vyrovnaný zápas, Vítkovice do toho šly stejně jako my. Měli jsme hodně šancí, ale oni se drželi. A nakonec rozhodla jediná střela, pro nás důležitá.

Jak jste viděl ten hektický závěr, ve kterém se vašemu týmu podařilo dokráčet k vítězství?
Byla tam nějaká střela, brankář to vyrazil a dorážka. Já jsem ani nevěděl, že puk skončil v síti. To jsou ale góly, které rozhodují play off.

Věřil jste v závěru, že ještě padne gól, nebo jste už myslel na prodloužení?
Já se hlavně snažil neudělat chybu a starat se o sebe. Máme dobré mužstvo, takže jsem věřil, že nějaký gól dáme. Kdyby zápas došel do prodloužení, tak bychom na to měli dalších deset minut. Já prostě věřil.

Z hlediště se zdálo, že týmy nepostrádají vůbec žádné síly...
Finále totiž nehrajete každý den, i když možná síly trochu docházejí, tak bojujete. Teď máme dva dny na to, abychom zregenerovali před těžkými zápasy ve Vítkovicích.

Jak bude těžké se neuspokojit vedením 2:0 na zápasy?
Velmi. Oni mají velké kluziště, umějí na něm hrát. My už se nemáme na co šetřit. Musíme tam jet s tím, že chceme vyhrát.

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...

Kolo štěstí se sebamedem: Vytočte si kosmetiku pro celou rodinu!
Kolo štěstí se sebamedem: Vytočte si kosmetiku pro celou rodinu!

Celý týden hrajeme o 400 hodnotných cen a slevy na kosmetiku značek sebamed, sebamed PRO! a sebamed Baby. Vytočte si i vy na kole štěstí kompletní...

Mohlo by vás zajímat