12. prosince 2012 9:00 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Hamrlík: Kritiku si někteří vzali možná až příliš osobně

Hamrlík se pošťuchuje s Chárou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hamrlík se pošťuchuje s Chárou. | foto: ČTK

WASHINGTON Hokejový obránce Roman Hamrlík vysvětloval po návratu do Washingtonu svoji kritiku Hráčské asociace NHLPA při jednání o nové kolektivní smlouvě. Osmatřicetiletý olympijský vítěz z Nagana v rozhovoru pro kanadskou televizní stanici TSN prohlásil, že jeho slova před dvěma týdny nebyla na nikoho osobně namířena, NHLPA podporuje a vždycky bude.

"Možná si to někteří lidé vzali příliš osobně. Nebylo to nic proti Donovi (výkonnému řediteli NHLPA Fehrovi) nebo jiným lidem a NHLPA. Stojím za nimi, vždycky to tak bylo a bude. Každý má jiné názory a myslím si, že jsme měli začít jednat o trochu dříve. V tom jsem viděl největší problém," prohlásil Hamrlík, který se vrátil do Washingtonu z Česka minulý týden.

Při svém pobytu v Česku vyjádřil kritiku v rozhovoru pro deník Sport. "Jsem znechucen. Musíme přitlačit Fehra ke zdi, abychom dosáhli dohody. Čas je proti nám. Ztratili jsme čtvrt sezony, což je 425 milionů dolarů. Kdo nám to vrátí? Pan Fehr," citoval Hamrlíka Sport.

Jeho vyjádření kritizovala řada hokejistů i spoluhráči z Washingtonu jako hvězdný Alexandr Ovečkin, jenž působí v Dynamu Moskva v KHL. Gólman Capitals Michal Neuvirth, který při výluce chytá za Spartu, se jej zastal.

Více zde

"Jsem v NHL dvacet let a zažil jsem tři výluky. V lize je jen čtrnáct dalších hráčů, kteří jsou u třetí výluky. Myslím, že mám právo říct, co si myslím," uvedl nyní Hamrlík pro TSN.

"Mluvil jsem doma s dalšími hráči, někteří se mnou nesouhlasí a někteří souhlasí. Jsme všichni ve stejné situaci, na stejné lodi, držíme spolu a já stoprocentně stojím za hráči," navázal bývalý hráč Tampy Bay, Edmontonu, New Yorku Islanders, Calgary a Montrealu.

Hamrlíkovi po této sezoně skončí s Capitals smlouva uzavřená na sedm milionů dolarů a především chce, aby se začalo co nejdříve hrát. "Není to o tom, co jsem řekl já, co řekl někdo jiný, nebo co kdo říká. Jde především o to, abychom našli řešení rychle, dohodli se u jednacího stolu a začali hrát," pokračoval bek, který v NHL sehrál 1379 utkání a zaznamenal 637 bodů za 155 branek a 482 asistencí.

Hamrlík dodal, že se snažil Fehra zastihnout, ale nepovedlo se mu s ním mluvit osobně. Věří však, že si brzy promluví. A také doufá, že se jednání tento týden pohnou. "Tento týden bude klíčový a myslím, že to bude zajímavé," dodal Hamrlík.

ČTK, Lidovky.cz