5. května 2008 10:13 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Hamrlík nedorazí, Plekanec musí mít svolení klubu

Plekanec (vpředu) by mohl posílit český výběr.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Plekanec (vpředu) by mohl posílit český výběr. | foto: AFP

QUEBECK Situace v kabině českého týmu je stále zamlžená. „Ještě máme tři místa volná,“ prohlásil po zápase s Ruskem reprezentační trenér Alois Hadamczik, přestože má v kanadském Québeku k dispozici 27 hráčů, což je o čtyři víc než může napsat na soupisku pro mistrovství světa.


Je jasné, že beci Šmíd, Sičák a útočníci Kohn, Kumstát, Skuhravý a Čermák se ocitli v nezáviděníhodné situaci. S mužstvem se připravují, ale s největší pravděpodobností si na šampionátu nezahrají.


Hadamczik si ještě nechává volná místa pro posily z NHL. Během víkendu dohrál v play off Montreal a New York Rangers. S montrealskými hráči už Hadamczik mluvil. "Obránce Hamrlík se omluvil z rodinných důvodů. Pět měsíců neviděl dceru a chce za ní jet,“ řekl trenér. "Plekanec by rád přijel. Půjde za generálním manažerem a na lékařskou prohlídku a pak uvidíme. Sem by mohl přijet ve středu,“ popsal Hadamczik.


Vedle toho má ještě eminentní zájem o obránce Rozsívala z New Yorku a o Milana Michálka, jehož San Jose hrálo šestý zápas v Dallasu v noci na dnešek.


Hvězdní veterání Jágr se Strakou se už dříve reprezentaci omluvili. "Pokud by přijel Plekanec, tak by určitě hrál v první nebo ve druhé pětce,“ přemýšlel Hadamczik. Na centra první formace včera zařadil Jaroslava Hlinku, který se úlohy zhostil velice zdatně. "Uvidíme, jestli bude volný Michálek...“ kroutil hlavou trenér. "Pak to poskládáme. Od mladých centrů Hanzala s Krejčím nemůžeme čekat, že budou rozhodovat zápasy.“


Hadamczik už včera vyřadil z týmu Kumstáta a Čermáka. Oba prý ale v Kanadě mohou zůstat až do konce mistrovství.

Martin Prachař

Autor

Martin Prachařmartin.prachar@lidovky.czČlánky