27. listopadu 2012 13:09 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Hamrlík rozzlobil hráče ze zámoří, včetně Ovečkina s Crosbym

Hamrlík se pošťuchuje s Chárou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hamrlík se pošťuchuje s Chárou. | foto: ČTK

Zkritizoval vlastní řady a sám se dostal na pranýř. Hokejovému obránci Romanu Hamrlíkovi se nelíbí, že hráčské odbory se nemohou dohodnout na nové kolektivní smlouvě s NHL. Jeho vyjádření naštvalo drtivou většinu ostatních hráčů.

Hokejovou NHL prožírá frustrace, výluka trvá už více než dva měsíce a jednání o nové kolektivní smlouvě skoro nikam nepokročila. Většina hokejistů si vybíjí zlost na šéfovi ligy Garym Bettmanovi, jenom Hamrlík jako první zaútočil do vlastních řad.

"Musíme si uvědomit, že jsme ztratili čtvrtinu sezony, to je 425 milionů dolarů! A kdo nám to vrátí? Ty zápasy a ty peníze? Pan Fehr?" A podpořil ho i spoluhráč z Washingtonu Michal Neuvirth. "Romana znám dobře a souhlasím s ním," uvedl. Později se brankář, který nyní obléka dres pražské Sparty omluvil. "Jednal jsem frustrovaný a v emocích," napsal na sociální síti Twitter.

Oba Češi zůstali ve svých názorech osamocení. Nesouhlasí s nimi ani největší osobnosti zámořské soutěže.  "Nejsem na Hamrlíkově straně. Musíme držet při sobě," tvrdí Alexandr Ovečkin, jenž s oběma nastupoval v uplynulé sezoně. 

"Vždycky říkal, co si myslí, jenže teď na to není vhodná doba. Ať si takhle mluví s kamarády v hospodě, ale nemůže se veřejně vyjadřovat do médií," citovala slavného útočníka televize .

Brouwer: Jak mu mám těď věřit?

Rozkol ve Washingtonu Capitals ještě vystupňoval Troy Brouwer, jenž zastupuje v jednáních NHLPA. "Shazují naše úsilí kvůli sobeckým cílům," zlobí se. "Hraju s nimi v týmu, jak jim ale mám teď věřit? Když nepodpoří hráče v tak velkém tématu, těžko nás pak mohou podržet v zápase."

Odbory se s kluby přou kvůli několika bodům. Zejména se jim nelíbí snížení podílů z ligových výnosů, které loni činily 3,3 miliardy dolarů, ze současných 57 procent na padesát. Neuvirth přitom tvrdí, že se jednání táhnou jen kvůli hvězdám s dlouhodobými kontrakty. "Většina kluků už by chtěla hrát," myslí si.

"Jenže oni nikdy nebyli na schůzi, nikdy se o problém nezajímali," oponuje Brouwer. "Sedm stovek hokejistů bojuje za společnou věc a většina má podobný názor. Oni to jen komplikují."

Podle Ovečkina jeho spoluhráči z Washingtonu hodně hráčů rozzlobili. "Řekli hloupé věci, ale my je nebudeme poslouchat a zůstaneme jednotní," vyhlašuje ruský útočník. "Samozřejmě každý chce hrát, ale nevím, jestli má každý stejný názor jako oni dva."

Michal Neuvirth se nakonec za svá slova omluvil. V úterý napsal na svůj twitterový účet: "Mrzí mě, co jsem řekl. Emoce a frustrace jsou na pochodu."

Tomáš Pavlíček, vrb

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!