9. června 2008 18:29 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Hašek skončil!

Brankářská legenda Dominik"Dominátor" Hašek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Brankářská legenda Dominik"Dominátor" Hašek | foto: ČTK

DETROIT Český hokejový brankář Dominik Hašek se rozhodl ukončit svou bohatou kariéru.

Zásadní rozhodnutí oznámil třiačtyřicetiletý gólman jen pár dnů po zisku druhého Stanleyova poháru v zámořské NHL s Detroitem na dnešní tiskové konferenci, kterou vedení Rudých křídel narychlo svolalo.

Pardubický rodák si vzal původně po finálové výhře v play off nad Pittsburghem na rozhodnutí o budoucnosti desetidenní lhůtu, ale i přes zájem Detroitu o prodloužení spolupráce přispěchal s oznámením o konci kariéry po dlouhých šestnácti letech ve slavné soutěži.

"V tuto chvíli se cítím velmi šťastný. Během šestnácti let jsem zažil skvělé okamžiky jak v Buffalu, tak v Detroitu a našel si mnoho přátel. Nyní si ale nemyslím, že bych našel dost motivace k dalšímu tréninku," vyjádřil se Hašek. "Mé rozhodnutí pochopitelně ovlivnilo také to, že jsme vyhráli Stanley Cup a že můj syn Michal dokončil školu a můžeme se jako rodina přesunout do Čech," pokračoval.

Hašek oficiálně avizoval konec aktivní dráhy v minulosti již dvakrát, ale své rozhodnutí posléze vždy přehodnotil. V létě 1999 uvedl, že je před ním poslední rok závodní činnosti, ale již v únoru 2000 přispěchal se sdělením o prodloužení kariéry o další rok. Koncem června 2002 pak vyhlásil konec "definitivní", ale za necelé dva roky byl opět zpátky na ledě.

Tentokrát však lze s ohledem na věk olympijského vítěze z Nagana předpokládat, že jde o rozhodnutí neměnné a konečné. Hašek v NHL odehrál v kariéře celkem 735 zápasů v základní části, z nichž bylo 389 vítězných. Průměrně inkasoval 2,2 branky na zápas při úspěšnosti zákroků 92,2 procenta. Navrch přidal 81 soubojů bez obdrženého gólu.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!