3. června 2010 10:25 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Hašek souhlasil s podmínkami roční smlouvy, tvrdí manažer Spartaku

Dominik Hašek s pohárem nad hlavou | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dominik Hašek s pohárem nad hlavou | foto: ČTK

MOSKVA Hokejový brankář Dominik Hašek podepíše v pondělí roční smlouvu se Spartakem Moskva. Pětačtyřicetiletý gólman, o jehož odchodu do Kontinentální ligy se již několik dní spekuluje, podle generálního manažera klubu Andreje Jakovenka souhlasil s podmínkami kontraktu pro nadcházející sezonu.

"Ano, souhlasil se všemi detaily roční smlouvy a dohodu podepíše v pondělí," uvedl Jakovenko pro Sovětskij Sport. Finanční náležitosti kontraktu nechtěl komentoval. "Podmínky jsou zhruba stejné, jako měl Dimitrij Kotschnew," řekl na adresu německého gólmana, jenž přestoupil do Jaroslavle.

Dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru Hašek, který v minulé sezoně pomohl Pardubicím k zisku mistrovského titulu, přiletí do Moskvy v neděli. Po pondělním podpisu smlouvy by se měl vrátit zpět do Prahy, kde se bude individuálně připravovat na sezonu. K týmu trenéra Miloše Říhy se připojí v Česku, neboť Spartak má naplánovaný tréninkový kemp v Havlíčkově Brodě.

Oficiálně by měl Spartak angažování Haška oznámit v pondělí na tiskové konferenci, která je naplánovaná na 12:00.

Spartak Moskva

Rok založení: 1946
Klubové barvy: červená, bílá
Web: www.spartak.ru
Největší úspěchy: 4x mistr SSSR (1962, 1967, 1969, 1976), 2x vítěz Poháru SSR (1970-71), 5x vítěz Spenglerova poháru (1980-81, 1985, 1989-90)
Stadion: Sokolniki Arena (kapacita 5350 diváků)
Trenér: Miloš Říha (od prosince 2007)

ČTK

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na Lidovky.cz