21. března 2008 11:57 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Hašek v první desítce

Hašek přijímá gratulaci po vítězství v Nashvillu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hašek přijímá gratulaci po vítězství v Nashvillu. | foto: ČTK

NASHVILLE Český hokejový brankář Dominik Hašek se posunul do první desítky historické tabulky NHL v počtu vítězných zápasů mezi gólmany.

Třiačtyřicetiletý šestinásobný vítěz Vezina Trophy pro nejlepšího brankáře soutěže pomohl ve čtvrtek Detroitu zvítězit 6:3 na ledě Nashvillu a se 385 výhrami se vyrovnal bývalému hráči Detroitu, San Jose, Floridy a Calgary Miku Vernonovi. 


Na devátého Granta Fuhra ztrácí Hašek osmnáct vítězných zápasů a mohl by jej tak atakovat jen v případě, že by se rozhodl v nadcházející sezoně pokračovat v kariéře v NHL. Nejúspěšnějším gólmanem je s 551 výhrami někdejší opora Montrealu a Colorada Patrick Roy. V příštím ročníku už ho může dohnat Martin Brodeur z New Jersey, kterému chybí 17 vítězství.

ČTK

České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují
České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?