8. prosince 2008 9:46 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Hejduk rozhodl o výhře Colorada

Milan Hejduk střílí jeden ze svých dvou gólů do sítě Vancouveru. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Milan Hejduk střílí jeden ze svých dvou gólů do sítě Vancouveru. | foto: ČTK

NEW YORK Český útočník Milan Hejduk výrazně pomohl v nedělním utkání NHL k výhře hokejistů Colorada 5:4 po samostatných nájezdech nad Vancouverem. Hejduk v základní hrací době vstřelil gól a na další dva přihrál, svým proměněným nájezdem navíc ukončil v třetí sérii penaltový rozstřel.

Hejduk potvrdil, že je pro něho Vancouver oblíbeným soupeřem. Za svou kariéru sehrál proti Canucks 57 zápasů a vstřelil v nich dohromady 34 gólů. Proti žádnému týmu si tolik branek nepřipsal.

"Čím to, že mi to proti Canucks tak jde? Nemám pro to jediné vysvětlení," krčil rameny rodák z Ústí nad Labem, který byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. "Asi tomu pomáhá fakt, že jsme s Canucks ve stejné divizi a často proti nim hrajeme." Avalanche v zápase museli třikrát dotahovat náskok soupeře, Hejduk svou jedenáctou trefou v sezoně vyrovnal v úvodu třetí třetiny na 3:3. Domácí pak ale znovu inkasovali a gól na 4:4, kterým si vynutili prodloužení, vstřelil až necelé tři minuty před koncem třetí třetiny Daniel Tjärnqvist.

V nájezdech už pak Colorado dominovalo - Coryho Schneidera v brance Canucks překonali všichni tři střelci a vylepšili letošní penaltovou bilanci Avalanche na pět výher proti jediné porážce.

"V mé mysli jsme dnes měli vyhrát my," přemítal po utkání zklamaný kouč Vancouveru Alain Vigneault. "Hráli jsme natolik dobře, abychom zvítězili. Jenže když si srazíte hokejkou hned dvakrát puk do vlastní sítě, něco vás to obvykle stojí," litoval Vigneault dvou smolných okamžiků.

Kanonádu předvedli v neděli hokejisté Chicaga, kteří rozstříleli Phoenix 7:1. Na dvě branky přihrál český útočník Martin Havlát, ale hvězdou večera se stal Ben Eager, který vstřelil dva góly a navíc své představení vylepšil pěstní potyčkou s Davidem Halem. "Dát dva góly a ještě seřezat soupeře? Kdyby se mi to povedlo v každém utkání, nebyl bych proti," řekl Eager se smíchem po zápase.

DNEŠNÍ ZÁPASY:
Carolina - Washington 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Branky: 14. a 58. R. Whitney, 56. E. Staal - 49. Backström. Střely na branku: 25:39. Diváci: 15.308.

NY Rangers - Calgary 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 36. Iginla, 42. Moss, 59. Bourque. Střely na branku: 31:20. Diváci: 18.200.

Anaheim - Columbus 5:3 (0:0, 3:1, 2:2)
Branky: 22. a 38. Getzlaf, 28. R. Carter, 55. Ryan, 60. R. Niedermayer - 36. Brassard, 58. Russell, 60. Modin. Střely na branku: 34:32. Diváci: 16.914.

Colorado - Vancouver 5:4 po sam. nájezdech (0:1, 2:2, 2:1 - 0:0)
Branky: 26. Jones, 32. Smyth (Hejduk), 43. Hejduk, 58. D. Tjärnqvist (Hejduk), rozh. nájezd Svatoš - 38. a 50. Bernier, 3. Hordichuk, 36. D. Sedin. Střely na branku: 35:38. Diváci: 13.411.

Chicago - Phoenix 7:1 (4:0, 3:1, 0:0)
Branky: 26. a 29. Eager, 12. Bolland, 13. Toews (Havlát), 18. Byfuglien, 19. Sharp, 28. Ladd (Havlát) - 40. Lisin. Střely na branku: 28:21. Diváci: 21.217.