Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Hejduk rozhodl o výhře nad obhájcem Stanley Cupu

22:11
NEW YORK - Hokejový útočník Milan Hejduk rozhodl v utkání NHL jediným gólem o výhře Colorada 1:0 v Bostonu. Olympijský vítěz z Nagana se prosadil ve 48. minutě po přihrávce obránce Jana Hejdy, když na levém křídle oklamal útočníka Bruins Davida Krejčího a zápěstím prostřelil betony domácího gólmana Tuukky Raska.

Český hokejista Milan Hejduk (uprostřed) z Colorada slaví v NHL vítěznou branku do sítě držitele Stanley Cupu Bostonu foto: ČTK

Pětatřicetiletý Hejduk vstřelil ve druhém utkání první gól Colorada v sezoně. Čisté konto si připsal ruský brankář Semjon Varlamov, jenž v létě uvolnil místo pro Tomáše Vokouna ve Washingtonu.

Prvního gólu v ročníku se v utkání s Carolinou dočkalo také New Jersey a podílel se na něm navrátilec do NHL Petr Sýkora. Na konci čtvrté minuty zatáhl puk do útočného pásma, našel při obnovené spolupráci svého parťáka Patrika Eliáše, jehož střelu doklepl do sítě nový kapitán Devils Zach Parise. Ten také pečetil vítězství New Jersey 4:2 střelou do prázdné branky při power play Hurricanes.

Výsledky NHL

Boston - Colorado 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka: 48. HEJDUK (HEJDA). Střely na branku: 36:30. Diváci: 17 565.

New Jersey - Carolina 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
Branky: 4. a 59. Parise (na první ELIÁŠ, Sýkora), 30. Fayne, 47. Kovalčuk - 29. Ponikarovskij, 33. Larose. Střely na branku: 26:26. Diváci: 12 096.

NY Islanders - Minnesota 2:1 (2:0, 0:0, 1:0)
Branky: 10. MacDonald, 12. Nielsen - 42. Cullen. Střely na branku: 15:21. Diváci: 11 278.

St. Louis - Calgary 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Branky: 19. Steen, 24. Shattenkirk, 36. Pietrangelo, 44. Stewart, 55. Arnott - 9. Glencross, 37. Iginla. Střely na branku: 35:17. Diváci: 19 150.