25. dubna 2008 8:05 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Hejdukův gól na výhru Colorada nestačil

Jeden z gólů v síti Martina Birona z Philadelphie.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jeden z gólů v síti Martina Birona z Philadelphie. | foto: ČTK

New York Gólem a asistencí se zapsal do úvodního utkání druhého kola play off hokejové NHL český útočník Milan Hejduk, jeho Colorado však prohrálo v Detroitu 3:4. Domácí Red Wings vedli v průběhu zápasu už 4:1, Hejduk v 37. minutě snižoval na rozdíl jediného gólu, ale vyrovnat se hostům už nepodařilo.

Výhodu domácího prostředí využil v prvním klání i Montreal, který zdolal Philadelphii 4:3 v prodloužení. Hráčům Canadiens se povedl skvělý obrat, když remízu zachraňoval vyrovnávacím gólem 29 sekund před koncem třetí třetiny v přesilové hře umocněné hrou bez brankáře Alexej Kovaljov. Vítězný gól pak vstřelil hned 48 sekund po zahájení nastaveného času Tom Kostopoulos.

Detroit vs. Colorado(video)

Výsledky - 2. kolo play off hokejové NHL:

Východní konference - 1. zápas:

Montreal - Philadelphia 4:3 v prodl. (0:2, 2:0, 1:1 - 1:0)

Branky: 37. a 60. Kovaljov (na první Plekanec), 30. A. Kosticyn, 61. Kostopoulos - 14. Umberger, 17. Dowd, 41. Lupul. Střely na branku: 34:33. Diváci: 21.273. Stav série: 1:0.

Západní konference - 1. zápas:

Detroit - Colorado 4:3 (3:1, 1:2, 0:0)

Branky: 18. a 22. Franzén (na první Hudler), 10. Zetterberg, 14. Cleary - 9. P. Stastny (Hejduk), 26. Liles, 37. Hejduk. Střely na branku: 36:21. Diváci: 20.066. Stav série: 1:0.