Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Hemský si připsal gól a asistenci. Pavelec inkasoval čtyřikrát

7:30
NEW YORK - Aleš Hemský byl v úterním programu NHL jediným českým bodujícím hráčem. Pardubický rodák zaznamenal gól a přihrávku, přesto s Dallasem podlehl v Montrealu 3:4 v prodloužení. Porážku neodvrátil ani 27 úspěšnými zákroky brankář Ondřej Pavelec, který s Winnipegem neuspěl v duelu s Nashvillem v poměru 2:4.

Aleš Hemský si připsal gól a přihrávku. foto: ČTK

Hemský si připsal dva body v jednom utkání poprvé od 12. listopadu. Nejdříve asistoval u prvního gólu v zápase a ve 39. minutě ukázal, jak má šikovné ruce.

Ve středním pásmu získal kotouč, vyměnil si ho s Codym Eakinem, rychlým manévrem obkroužil branku a zasunul puk do odkryté klece překvapeného gólmana Bena Scrivense.

Trefa českého útočníka upravila skóre na 3:3 a vyrovnaný stav zlomil až v čase 61:59 Alex Galchenyuk.

Pro Pavelce byla smolná dvacátá minuta, v níž Jets přišli o vedení 1:0.

Skvěle sehrané přečíslení zakončoval Craig Smith do prázdné branky a po 11 sekundách přidal druhý gól Colton Sissons, jehož nahození se odrazilo za záda kladenského odchovance od brusle Bena Chiarota.

Po další krásné kombinaci překonal v polovině třetí třetiny bezmocného Pavelce Ryan Johansen. Po snížení domácích uzavřel skóre druhým gólem v zápase Smith.

Druhý český gólman Petr Mrázek zůstal v úterý na střídačce. Ostravský rodák po problémech s třísly nastoupil ke dvěma utkání proti Chicagu.

V prvním zápase inkasoval pětkrát, ve druhém ho obhájci Stanleyova poháru vyhnali už po šesti minutách z branky. Ani s Jimmy Howardem se ale Detroitu nedařilo a v Columbusu prohráli 3:5.

Výsledky NHL

Buffalo - NY Rangers 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
Branky: 31. Reinhart, 37. Larsson - 8. Brassard, 25. Zuccarello, 27. Fast, 59. Miller. Střely na branku: 36:26. Diváci: 18.561. Hvězdy zápasu: 1. Brassard, 2. Zuccarello (oba NY Rangers), 3. Reinhart (Buffalo).

Carolina - Ottawa 4:3 po sam. nájezdech (0:2, 2:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 22. a 60. Skinner, 27. McClement, rozhodující sam. nájezd Slavin - 8. Stone, 20. Dzingel, 40. Smith. Střely na branku: 37:24. Diváci: 10.743. Hvězdy zápasu: 1. Skinner (Carolina), 2. Smith (Ottawa), 3. Murphy (Carolina).

Columbus - Detroit 5:3 (0:0, 2:1, 3:2)
Branky: 50. a 60. Atkinson, 21. Savard, 37. Clarkson, 41. Jenner - 31. Abdelkader, 56. Tatar, 57. Athanasiou. Střely na branku: 32:35. Diváci: 14.426. Hvězdy zápasu: 1. Atkinson, 2. Jenner (oba Columbus), 3. Green (Detroit).

NY Islanders - Pittsburgh 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branky: 9. Tavares, 49. Lee - 14. Letang. Střely na branku: 27:35. Diváci: 14 274. Hvězdy zápasu: 1. Lee, 2. Tavares, 3. Leddy (všichni NY Islanders).

Montreal - Dallas 4:3 v prodl. (1:1, 2:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 21. a 62. Galchenyuk, 15. Pacioretty, 24. Danault - 3. Eakin (Hemský), 21. Spezza, 39. Hemský. Střely na branku: 28:33. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Galchenyuk (Montreal), 2. Eakin (Dallas), 3. Pateryn (Montreal).

Tampa Bay - Boston 0:1 v prodl.
Branka: 61. Marchand. Střely na branku: 42:33. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Gustavsson (Boston), 2. Bishop (Tampa Bay), 3. Marchand (Boston).

Winnipeg - Nashville 2:4 (1:2, 0:0, 1:2)
Branky: 8. Stafford, 54. Trouba - 20. a 56. C. Smith, 20. Sissons, 49. Johansen. Střely na branku: 23:31. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval čtyři branky z 31 střel a úspěšnost zásahů měl 87,10 procenta. Diváci: 15 294. Hvězdy zápasu: 1. Wilson, 2. C. Smith (oba Nashville), 3. Trouba (Winnipeg).

Edmonton - San Jose 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
Branky: 2. a 16. Couture, 35. Pavelski. Střely na branku: 31:22. Diváci: 16 839. Hvězdy zápasu: 1. Reimer, 2. Couture, 3. Pavelski (všichni San Jose).