24. srpna 2011 10:11 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Hokej se možná opět dočká boje o evropského krále

Mytišči - Ufa. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mytišči - Ufa. | foto: ČTK

BERLÍN Mistrovské hokejové kluby šesti evropských zemí by mezi sebou mohly v lednu po čtyřleté odmlce opět změřit síly. Pohár evropských mistrů, který se odehrál v letech 2005 až 2008 pod názvem Super Six a záštitou mezinárodní hokejové federace IIHF, se má konat znovu v Petrohradu, tentokrát jako Masters Trophy.

Jedním z účastníků obnovené soutěže by měl být německý mistr Eisbären Berlín, který už dokonce obdržel pozvání. "Ano, dostali jsme pozvánku," potvrdil agentuře DPA manažer klubu Peter John Lee.

Pokud by jednotlivé země skutečně zastupovaly výhradně mistrovské kluby, dalšími účastníky Masters Trophy budou za českou extraligu Třinec, Ufa (Rusko/KHL), IFK Helsinky (Finsko), Färjestad (Švédsko) a Davos (Švýcarsko). "Je to zajímavý turnaj, kde se skutečně potkají jen ti nejlepší," doplnil Lee.

Stejně jako v předchozích čtyřech případech, kdy se účastnily týmy z prvních šesti zemí žebříčku IIHF a hrálo se ve dvou divizích Alexandra Ragulina a Ivana Hlinky po třech mužstvech, by se měl turnaj hrát v Petrohradu. Lee však připustil, že lednový termín ještě není definitivní.

Ve všech čtyřech odehraných ročnících Super Six kralovaly ruské kluby. V roce 2005 vyhrál s Jaromírem Jágrem v sestavě Avangard Omsk, poté se radovaly Dynamo Moskva, Kazaň a Magnitogorsk, který ve finále porazil pražskou Spartu.

Stejně jako další pokusy o konfrontaci nejlepších týmů kontinentu pod hlavičkou IIHF nakonec pokračování ztroskotalo kvůli nedostatku peněz. Mezinárodní měření sil na klubové úrovni si mohou nyní druhým rokem po sobě vyzkoušet kluby v rámci European Trophy, soutěže v letním přípravném období, kterou si ovšem samy organizují.

ČTK

Grilujeme! 10 jednoduchých dobrot, které rychle mizí z grilu
Grilujeme! 10 jednoduchých dobrot, které rychle mizí z grilu

Teploty stoupají a krásné počasí nás zve do stínu stromů zahrad a parků. A to je ideální příležitost něco si ukuchtit. Inspirujte se nejlepšími recepty na grilování od našich uživatelek.