28. dubna 2017 17:33 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Hokej v Kanadě netáhne? Ottawa nemá vyprodáno dokonce ani na play-off

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Hokejisté Ottawy slaví gól proti NY Rangers v play-off. Vyprodáno ale v bojích... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hokejisté Ottawy slaví gól proti NY Rangers v play-off. Vyprodáno ale v bojích... | foto: ČTK/AP

PRAHA Dostat se v Kanadě na zápas v play-off NHL bývá obvykle velký sportovní zážitek. Elektrizující atmosféra, nadšení fanoušků a hokej prvotřídní kvality vám zaručí parádní podívanou. Má to však jeden háček. Jak se na takové zápasy dostat? Téměř vždy bývá beznadějně vyprodáno.

Je jedno, jestli jste v Montrealu či Torontu, nebo vyrazíte na západ mezi natěšené fanoušky Edmontonu a Calgary. Dostat se do haly bývá velký problém. Ne nadarmo se říká, že hokej je „od 49. rovnoběžky na sever náboženstvím“.

Hokejová utkání při play-off určují kanadským fanouškům denní režim. Ti, kteří nemají to štěstí vidět zápas živě, se shlukují v barech a hospodách a „tlačí“ svůj tým k vítězství.

Nelze to však vztáhnout na celou Kanadu. V hlavním městě mají dlouhodobě problémy s návštěvností. Při zápasech Ottawy v základní části bývá zřídkakdy vyprodáno a co hůř, stejný problém řeší Senators i v právě probíhajícím play-off.

U ostatních šesti kanadských účastníků nejlepší hokejové soutěže světa je taková situace absolutně nemyslitelná, v Ottawě představuje problém číslo jedna.

Kapacita areny Canadian Tire Centre je 19 153 diváků. Na první tři domácí zápasy play-off proti Bostonu se ale návštěva dvakrát nepřehoupla přes devatenáct tisíc. I přes to, že stovky diváků mělo na sobě dresy Bruins, by to ještě nebyl tak závratný problém.

Na čtvrteční utkání proti New York Rangers v druhém kole play-off však do haly dorazilo pouze 16 744 diváků. Téměř dva a půl tisíce volných míst zaskočilo kdekoho.

„Je to smutný pohled,“ uvedl známý komentátor Gord Miller. Ostřeji ho doplnil vítěz Stanley Cupu s Chicagem obránce Brent Sopel. „Tohle je hrozná ostuda,“ napsal na svém Twitteru.

Proč ale v Ottawě řeší problém s nezájmem fanoušků, když jinde v Kanadě se o těch pár lístků, co se před play-off náhodou dostanou do prodeje, fanoušci perou?

Nikomu se nechce dojíždět

Zatímco v Montrealu máte slavnou Bell Centru pár kroků od hlavní třídy, v Torontu vám cesta z centra nezabere víc než deset minut svižnou chůzí a v Calgary i Edmontonu jsou areny také součástí hlavního dění ve městě, tak v Ottawě musíte cestovat zhruba 30 kilometrů za město. To fanoušky často odradí. Špatná lokace haly je jeden z hlavních důvodů nizké návštěvnosti.

Senators navíc nemají tak velkou fanouškovskou základnu jako „sousedi“ Toronto a Montreal.

Na situaci kolem zájmu v Ottawě o hokeje si postěžoval i kontroverzní majitel Senators Eugene Melnyk. “Překvapivě není lehké řídit hokej v hlavním kanadském městě. Společně s Edmontonem jsme jediný tým z Kanady v druhém kole play-off. Máme dobré výsledky, přesto máme problémy vyprodat arenu.“

I proto Melnyk během posledních měsíců mohutně nabádá investory ke stavbě nové haly v centru města. Loni v dubnu se schválily první plány. Nová hala by měla stát v Ottawě v roce 2021.

Do té doby se Senators zřejmě dál budou prát s problémem, který je jinde v Kanadě téměř nemyslitelný. I přes dobré výsledky Karlssona a spol. nemají plnou halu.

  • 0Diskuse
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí

Podle odhadů trpí nočním pomočováním neboli enurézou asi pětina dětí ve věku 5 let, obtíže se však nevyhýbají ani starším jedincům. Rodiče často spoléhají na to, že „z toho dítě vyroste“, v horším případě děti trestají. Noční pomočování přitom může velmi negativně ovlivnit sebeúctu a duševní pohodu dítěte.

Najdete na Lidovky.cz