Středa 28. července 2021, svátek má Viktor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Petružálek: Lev nic nepředvedl, ale my toho nevyužili

Sport

  9:24
PRAHA - Na Dálný východ odjel z Prahy bez bodu. Hokejový klub Amur Chabarovsk, jehož jednou z největších hvězd je Čech Jakub Petružálek, prohrál v KHL se Lvem 2:5. "Zápas jsem si užil," řekl přesto po utkání jediný český hráč ruského celku.

Utkání KHL Lev Praha - Chabarovsk. Jakub Petružálek z Chabarovsku (vpravu) a Martin Škoula z celku Lev Praha foto: ČTK

Prohra vám asi kalí dojem z utkání v Česku.
Říkal jsem to už v Bratislavě - já tyhle zápasy nerad hraju. Kolem nich je zbytečně moc věcí, každý prosí o lístky a člověk se nemůže úplně soustředit. Na druhou stranu když vás někdo chce vidět, to samozřejmě potěší. Jinak jsem rád, že jsem se dostal do Čech a vypadl ze stereotypu. Zápas jsem si jinak užil, měl jsem extrémní motivaci Lva porazit. Předtím prohrál osm zápasů v řadě a ani proti nám nepředvedl nic světoborného. Ale je určitě pod velkým tlakem.

Jak se vám jevil výkon Zdena Cháry? Dopustil se několika chyb.
Přesně tak. Je to nejlepší obránce NHL a větší kluziště a rychlejší hráči mu asi dělají problémy. Po jeho chybě, kdy ztratil puk ve středním pásmu, jsme dali druhý gól. Jinak je ale obrovský a má velké rozpětí.

K TÉMATU

Jak jste jinak spokojený s průběhem sezony? Vás osobně se daří, klubu ne.
Spokojenější bych byl, kdyby se vedlo lépe týmu. Letos se očekávání ještě zvýšila. Loni jsme soupeře svým stylem zaskočili, nyní se nám do nedaří. Naše největší slabinou je, že nebezpečné máme jen dvě lajny. To nás pak stojí body.

Český Lev je v KHL nováčkem, lákalo by vás v budoucnu oblékat jeho dres?
Nikdy neříkej nikdy, ale jak už jsme několikrát řekl, že nerad hraju v týmu, kde je víc jak dva Češi. Z mých zkušeností to nedělá dobrotu. Kromě minulé sezony jsem s Čechem nebo Slovákem nehrál, a tak mi to vyhovuje. Když se týmu nedaří, svalují to na to, že se v kabině mluví česky a hledají se chyby. Spíše se snažím zapadnout do týmu.

Chabarovsk je ruské město na Dálném východě. Od Moskvy je vzdálené  6100 kilometrů vzdušnou čarou.

Chabarovsk je ruské město na Dálném východě. Od Moskvy je vzdálené 6100 kilometrů vzdušnou čarou.

Ve Lvu se ale česky určitě mluví.
Tady by to nevadilo, ale vím jaká je česká nátura, Češi hledají kličky. V Americe jsme se naučil profesionalismu a vím, že z českých hokejistů to ne každý umí dodržovat.

Zamlouvá se vám život na Dálném východě v Chabarovsku?
Líbí se mi tam ještě víc než minulý rok, protože nám zrenovovali kabinu, je moderní a v barvách Chabarovsku. Navíc bydlím 200 metrů od stadionu.

Dokážete si představit, že byste v Amuru působil dalších pět let?
To asi ne. Časové posuny jsou na biorytmus člověka strašně náročné. Když jsem podepisoval novou smlouvu, věděl jsem, že cestování bude ještě horší než minule. I s tím jsem do toho šel. Myslím, že tříleté angažmá v Chabarovsku je maximum.