Neděle 25. července 2021, svátek má Jakub
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jágr se zpožděním převzal Zlatou hokejku: Snad to nebylo naposledy

Sport

  18:16
PRAHA - Nejslavnější český hokejista historie Jaromír Jágr v Praze s téměř tříměsíčním zpožděním převzal Zlatou hokejku pro nejlepšího českého hráče roku 2014. Při červnovém slavnostním vyhlášení byl dvaačtyřicetiletý Jágr, který je s jedenácti vítězstvími rekordmanem ankety, na dovolené v USA.

Hokejista Jaromír Jágr převzal 12. září v Praze trofej Zlatá hokejka 2014. foto: ČTK

"Je pravda, že bych byl rád v Karlových Varech, když se hokejka předávala. Měl jsem ale první dovolenou po dlouhých letech. O rok dříve byla zkrácená sezona, která se pak protáhla," uvedl Jágr na tiskové konferenci v Praze. "Doufám, že to nebude naposledy. Jsem ale v takové formě, že nevím...," řekl se smíchem po převzetí 76 cm vysoké a 25 kg vážící trofeje.

Zlatou hokejku vyhrál již pojedenácté v kariéře. Triumfy jsou podle něj stále těžší a těžší. "Záleží na tom, jak si zachováš přízeň novinářů a jak s nimi v průběhu roku vycházíš," komentoval s úsměvem své poslední vítězství.

ČTĚTE TAKÉ

"Je to stále těžší a těžší, člověk nemládne a přibývají jiné nehokejové povinnosti. Letos toho bylo hodně," řekl už vážněji Jágr, který druhého Tomáše Plekance porazil jen o osm bodů.

K dalšímu triumfu mu hodně pomohl start na mistrovství světa. Podle upravených pravidel se totiž ve 3. kole hlasuje opět od nuly a hokejisté si dále nepřenáší body z předešlých dvou kol.

"Je asi pravda, že to, že jsem byl nominovaný a jel na mistrovství, mi hodně pomohlo. Na druhou stranu to nebyl můj nejlepší výkon na šampionátech. Novináři a trenéři ale ocenili i to, že jsem vůbec ve svých letech na mistrovství světa jel," uznal Jágr.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!