Sobota 3. června 2023, svátek má Tamara
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jsme volové, kroutil hlavou brněnský Vašíček

Sport

  22:00
PARDUBICE - Nepovedená první třetina připravila dnes hokejisty brněnské Komety o možnost vybojovat si mečbol a přiblížit se na dosah vytouženému mistrovskému titulu. Jihomoravané tak nyní musejí uspět v šestém duelu před vlastními fanoušky, aby se mohli vrátit do Pardubic k rozhodující sedmé bitvě o všechno. V opačném případě skončí těsně pod vrcholem druzí.

Pardubice - Kometa Brno (Vašíček) foto: ČTK

"Nepovedl se nám začátek, nechali jsme je jít do vedení 4:0, a to se pak těžko stahuje. Ačkoliv jsme potom ukázali srdíčko, bojovali a snížili, vyrovnat jsme nedokázali," litoval v rozhovoru s novináři brněnský bek Jiří Vašíček. Vysvětlení ovšem hledal marně. "Jsme volové. Úplný začátek ještě šel, ale pak si necháme dát po vlastních chybách tři góly," dodal.

Brňané vypadali do stavu 4:0 pro domácí Pardubice unaveně a mátožně, ale čím více se poté dostávali na dostřel, bylo jich všude plno. Zejména po zbytek druhé třetiny, kdy moc nechybělo, aby dosáhli na vyrovnání. "Tam jsem si řekli, že ze sebe nenecháme dělat šašky, a budeme hrát, co umíme. Sice jsme to ukázali, ale je nám to k ničemu," podotkl Vašíček. "Asi jsme si to dneska nezasloužili," připustil.

Východočechy postavil definitivně opět na nohy v 47. minutě Jiří Cetkovský, jenž svou druhou trefou v utkání zvýšil na 5:3. "Škoda toho gólu, protože tam jsme je měli na dosah a mohli čekat na to, že vyrovnáme třeba až v poslední minutě. Udělali jsme ale chybu, oni zase odskočili, a to bylo zlomové," přemítal Vašíček.

Síly Brno má

Přesto lze podle jeho názoru ze stíhací jízdy Komety čerpat, byť byla neúspěšná. "Je z toho vidět, že pořád ještě máme nějaké síly, což je pro nás jedině dobře do dalšího zápasu. I když jsme to dneska nezvládli, tak je vidět, že na ně máme," uvedl Vašíček.

Věří, že po dvou výhrách Pardubic, které otočily stav série z 1:2 na 3:2 ve svůj prospěch, je opět řada na jeho mužstvu. "Oni také nemůžou vyhrávat věčně. Vyhráli navíc v sérii dvakrát na nájezdy a je jen škoda, že se to stejně jako v NHL nehraje do rozhodnutí. Myslím, že síly by na to byly a bylo by to asi spravedlivější," řekl Vašíček.

Bez ohledu na to ovšem zůstává faktem, že za současného stavu má k titulu blíže soupeř. "My ale hrajeme u nás, a když ten zápas zvládneme, tak to bude padesát na padesát. Kdo někdy hrál ten sedmý zápas, tak ví, jaké to je. Rozhodne jakákoliv maličkost a je pak úplně jedno, kde se to hraje, i kdyby se hrálo třeba v Praze, kdekoliv," řekl Vašíček.

Pardubice - Kometa Brno (Trvaj)
Pardubice - Kometa Brno (Hruška)

"Tady je mužstvo bojovníků, tohle nás nesmí zlomit. U nás jim to nedáme a vrátíme se sem zpátky, musíme tam pozítří nechat duši. Věřím, že tady v sobotu budeme hrát znovu," prohlásil jednatřicetiletý zadák.

K tomu však prý musí Kometa zlepšit prakticky všechno. "Děláme zbytečné chyby u nás ve třetině, každý z nás. Každý si teď musí sáhnout do svědomí a ví, že udělal hrubku, včetně mě. Tohle se nesmí stát. Je to moc důležité na to, abychom si tam dokazovali, jací jsme hokejisti, i když nejsme," uzavřel Vašíček.

Autoři: ,