Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie

Krenželok rozhodl v nájezdech o výhře Slavie nad Kladnem

20:29aktualizováno  22:50
PRAHA - Hokejisté pražské Slavie vyhráli ve 23. kole extraligy v pražské O2 areně nad Kladnem 4:3 po samostatných nájezdech a navázali na nedělní výhru v derby na Spartě. Rytíři naopak počtvrté za sebou prohráli. V osmé sérii rozstřelu před čtvrtou nejvyšší návštěvou sezony 14.175 diváků rozhodl Lukáš Kreželok.

Slavia Praha - Rytíři Kladno. Brankář Jan Chábera z Kladna (vlevo) a Lukáš Krenželok ze Slavie (vpravo)

Ohlasy trenérů

Vladimír Růžička (Slavia)
"V první třetině bylo Kladno trošku lepší, přestřílelo nás, ale i přesto jsme měli perfektní protiútoky, z kterých jsme mohli dát góly. Druhá třetina byla naše nejhorší v sezoně; připadalo mi, že hrajeme proti dvaceti Jágrům a ne proti jednomu. Jen jsme stáli a koukali. Bylo důležité, že jsme prohrávali jen o gól. Ve třetí třetině jsme hráli velice dobře, hodně jsme bruslili a soupeře jsme zatlačili. Penalty už jsou cirkus, to může být jakkoliv. My nájezdy nemáme v sezoně moc dobré."

Petr Tatíček (Kladno)
"První třetinu jsme sehráli vyrovnaně, druhou jsme měli navrch a taky jsme se dostali do vedení. Z mého pohledu jsme potřebovali jít do vedení o dva góly, ale to se nestalo. Ve třetí třetině Slavia přidala a dostala nás pod tlak, vyrovnala, my jsme šli rychle zase do vedení, ale bohužel jsme ho neudrželi. Prodloužení a penalty jsou už trošku o štěstí."

Před začátkem utkání podepsal kapitán Slavie Kadlec Chartu fair play a útočník Tomica převzal dres, který mu bude připomínat metu 700 zápasů v nejvyšší soutěži. V první pauze se dočkala ocenění i veslařka Miroslava Knapková, slávistka, která získala zlato na olympijských hrách v Londýně.

Vstup do utkání se vydařil lépe domácím, když ve třetí minutě našel u pravé tyče Žejdl Stránského, který překonal Cháberu. Vzápětí zahrozili Jágr s Plekancem, na druhé straně měl další možnost Hertl. Pražanům se pak znovu podařilo odolat snaze Plekancovy řady a ještě se z brejku dostal do šance Sobotka.

Kladno se dočkalo vyrovnání při Kadlecově vyloučení, když se po Jágrově přihrávce prosadil bekhendem Plekanec. Další možnost měl Bicek. Ve druhé části měl nejdříve možnost Černošek a ve 27. minutě se už při hře čtyř proti čtyřem dočkali Rytíři obratu ve skóre. Po souboji za brankou se dostal puk k osamocenému Dragounovi, který vybrusil před brankoviště a blafákem do bekhendu překonal Kopřivu.

Na druhé straně zamířil mimo Růžička a z protiútoku uvolnil Tlustý Židlického, který ale ztroskotal na slávistickém gólmanovi. Slavia byla blízko vyrovnání po Hertlově úniku a při Bickově trestu střílel Sobotka a tečí zahrozil Sklenář. Úvod třetí třetiny patřil Slavii a z brejku vyrovnal po Skokanově pokusu Krenželok.

Následně Chábera stihl zabránit Tomicově dorážce a Rytíři se pak ubránili i při Plekancově trestu. V 52. minutě ještě neuspěl z pokusem smazat ztrátu Tomica, ale za dvě minuty uvolnil Sobotku, který Cháberu prostřelil mezi betony. Otočit vývoj mohl Skokan, ale kladenský gólman byl proti. V úvodu nastavení měli po dvou šancích Jágr s Plekancem, pak už se hrálo opatrněji. Drama v nájezdech rozhodl až v osmé sérii Krenželok.

Výsledky 23. kola hokejové extraligy

Slavia Praha - Rytíři Kladno 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Stránský (Žejdl), 42. Krenželok (Skokan, Kuboš), 54. Tomica (Sobotka, Kučný), rozhodující nájezd Krenželok - 15. Plekanec (Jágr, Židlický), 27. Dragoun, 47. Plekanec (Jágr, Židlický). Rozhodčí: Jeřábek, Šír - J. Svoboda, Dřínovský. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. Diváci: 14.175.

Zlín - Třinec 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 4. Čajánek (Veselý, Honejsek), 46. Matějíček (Holík), 52. Čajánek (Honejsek, Matějíček), 60. F. Čech (Veselý) - 11. D. Květoň (M. Růžička, Hrabal), 22. Zagrapan (M. Růžička, Galvas). Rozhodčí: Homola, Lacina - Ondráček, Lhotský. Vyloučení: 8:8, navíc Melenovský (Zlín) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 3692.

Litvínov - Sparta Praha 2:3 v prodloužení (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 22. Hanzl (Martynek, Trávníček), 48. Hanzl (Trávníček) - 23. Pacovský (P. Ton, Krstev), 39. P. Ton (Sičák), 64. Hovorka (Sičák, I. Rachůnek). Rozhodčí: Šindler, Svoboda - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 5152.

Vítkovice - Kometa Brno 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 22. Huna (Svačina, Roman), 22. R. Hruška (Strapáč, Ujčík), 29. Barinka (Rehák, Ujčík), 46. Strapáč (R. Hruška, Malík) - 37. Bičánek (J. Hruška, Divíšek). Rozhodčí: Blecha, Minář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5, navíc Valábik (Brno) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 4434.

Karlovy Vary - Piráti Chomutov 1:0 po sam. nájezdech
Branka:
rozhodující nájezd Pech. Rozhodčí: Hradil, Husička - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:5, navíc Chimera (Chomutov) 10 min. Bez využití. Diváci: 3501.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...