Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie

Hokejisté Brna vyhráli v Karlových Varech a jsou druzí

18:00
KARLOVY VARY/PRAHA - Hokejisté Brna vyhráli v dohrávce 6. kola extraligy na ledě Karlových Varů 4:2 a posunuli se na druhé místo tabulky. Energie zůstala předposlední. Dvěma góly se na páté výhře Komety v sezoně podílel útočník Tomáš Vondráček, brankář Karel Vejmelka pomohl hostům k výhře 45 úspěšnými zákroky.

Martin Erat. foto: MAFRA

Extraliga: tažení Pirátů z Chomutova nezastavila ani Sparta, slaví i Boleslav

„Bojovali jsme, makali a vytvořili jsme si spoustu šancí. Bohužel jsme byli trochu neproduktivní, hlavně v přesilových hrách. Pokud chceme pomýšlet na zisk bodů, tak se tolik přesilových her musí zúročit,“ litoval po utkání trenér domácích Mikuláš Antonik.

Karlovy Vary totiž potrestaly jen jeden ze sedmi faulů soupeře. „V oslabeních se zápas zlomil,“ souhlasil jeho protějšek Martin Pešout.

Kometa se do vedení dostala již ve třetí minutě, když po zmatcích v karlovarské obraně otevřel skóre Nečas. Sedmnáctiletý talent si tak připsal premiérový gól v extralize.

Energie dokázala na jeho trefu rychle odpovědět. Vejmelka sice zlikvidoval Stloukalovu šanci i Tomečkův samostatný nájezd a se svými spoluhráči přečkal i krátké dvojnásobné oslabení, v pokračující klasické přesilovce jej ale překvapil střelou od mantinelu Gorčík.

Ve 12. minutě opět po velké minele domácích na vlastní modré čáře vrátil Kometě vedení Vondráček, který střelou z mezikruží nedal Závorkovi šanci.

Západočeši ale opět srovnali s favoritem krok, o 50 sekund později vyrovnal Dujsík, který přišel do lázeňského města v létě z Brna.

HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno 2:4 (2:2, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky:
8. Gorčík (Harkabus), 13. Dujsík (Mullane, Skuhravý) - 3. Nečas (M. Kvapil), 12. Vondráček (Dočekal, L. Zábranský ml.), 28. Trška (J. Hruška, Dočekal), 38. Vondráček (V. Němec, O. Němec). Rozhodčí: Hribik, Hejduk - Rozlílek, Kokrment. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:0. Diváci: 3265.

V 28. minutě mohl posunout domácí do vedení Kindl, výborného Vejmelku však nepřekonal a prakticky z protiútoku překonal domácího gólmana střelou zápěstím Trška. Karlovy Vary byly i nadále aktivní, příležitosti ale neproměnili Stloukal ani Tomeček.

Kometě se v úvodu sezony daří, bodovala ve všech odehraných zápasech a herní pohodu potvrdila v 38. minutě. Po útočném výletu Ondřeje Němce a jeho efektní zadovce podruhé v utkání nekompromisně zakončil Vondráček.

Jedinečnou možnost na snížení měl dvě minuty po zahájení třetí třetiny Rachůnek, ale zcela sám před odkrytou brankou nedokázal zpracovat puk.

Aktivitu Energie soupeř „hasil“ za cenu nedovolených zákroků, domácí však ani jednu ze tří přesilovek v poslední dvacetiminutovce i kvůli vynikajícímu výkonu Vejmelky nevyužili.

„Je hezké, že si můžeme říct, že jsme odehráli dobrý zápas, ale bohužel jsme zase bez bodu. A my potřebujeme začít sbírat body,“ řekl Antonik.

Brno tak uspělo i ve třetím zápase na soupeřově kluzišti a Západočeši doma proti Kometě vyšli bodově naprázdno poprvé po jedenácti zápasech.

„Věděli jsme, že nás zde čeká těžké utkání a jsme rádi, že jsme to zvládli za tři body, protože za tři body jsme tady už dlouho nevyhráli,“ dodal Pešout. Na západě Čech Kometa v normální době naposledy uspěla v lednu 2011.