Středa 26. ledna 2022, svátek má Zora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bahno je pryč. Hokejisté budou spát ve mlýně, na rozdíl od Rusů po dvou

Sport

  15:36
PRAHA - Replika mlýnského kola, umělý leknín a ladovský vodník v atriu, malované trámové stropy v restauraci a luxusně zařízené pokoje čekají českou hokejovou reprezentaci v hotelu Selský dvůr v pražské Hostivaři. Ubytuje se tu v pondělí.

Pražský hotel Selský Dvůr, kde bude během MS ubytována česká reprezentace. foto: ČTK

Před víkendem se personál hotelu na příjezd týmu intenzivně připravoval. Hokejisté zcela změní jeho pracovní režim, vše se podřídí časovému rozvrhu tréninků a nutných odpočinků.

„Viděl jste před vchodem tu šňůru s prádlem a s tím nápisem?“ zeptal se při příchodu majitel hotelu Viliam Sivek. Červeně psaný transparent „Kluci jsou tu jako doma“ se sušícím se hokejovým dresem, ribanem a bruslemi nešlo přehlédnout. Většinu věcí našel na půdě, šlo o výstroj synů, uvedl hoteliér, šéf Asociace cestovních kanceláří a zároveň otec dvou hokejistů.

Tady budou hokejisté relaxovat...
Pražský hotel Selský Dvůr, kde bude během mistrovství světa v ledním hokeji...

To, že člověk zná potřeby hráčů, je podle něho velice důležité, když se o ně má starat. Například úklid hotelu bude nutné stihnout za dopoledne, kdy reprezentace trénuje. Odpoledne, až bude mít odpočinek, se na chodbě už nesmí ozvat lux ani žádný další hluk.

Hokejisté budou mít během šampionátu k dispozici celý hotel. Jde o památkově chráněnou stavbu z 15. století, původně to byl mlýn a konírna. „V místech vnitřní restaurace bývaly stáje,“ řekl Sivek, který budovu koupil začátkem devadesátých let.

V den zápasu žádné hovězí ani vepřové

Potřebám reprezentace se musela podřídit i kuchyně. „Měsíc dopředu jsme posílali kompletní menu, které budeme hokejistům servírovat,“ řekl šéfkuchař Patrik Bečvář. Každou jednotlivou položku musel schválit reprezentační lékař. 

Ve dnech, kdy budou mít hráči zápasy, nesmějí jíst vepřové nebo hovězí maso, ale ani kořeněná jídla, česnek nebo cibuli. „To všechno by snižovalo jejich formu,“ dodal šéfkuchař. Jídla jako guláš nebo svíčkovou si mohou dát jen ve dnech, kdy je čekají nanejvýš tréninky.

Patrik Bečvář, šéfkuchař restaurace v pražském hotelu Selský Dvůr, se bude během mistrovství starat o reprezentační jídelníček.

Proti normálnímu provozu bude mít kuchyně otevřeno podstatně déle. Ještě po návratu ze zápasu, třeba o půlnoci, budou mít hráči připravený bufet. „Poslední jídlo dne by mělo být především lehké, hodně ovoce a zeleniny,“ uvedl Bečvář. Přes den na hokejisty čeká především kuřecí maso a ryby, z pečiva pak to celozrnné a tmavé.

Rusové mají objednáno 51 ,jednolůžáků’

Na rozdíl od jiných reprezentací nemají podle něj čeští hokejisté žádná speciální přání nebo požadavky. Bydlet budou ve dvoulůžkových pokojích, kterých mají objednáno 14. K tomu je rezervováno osm jednolůžkových pokojů.

Ruská reprezentace, která zápasy ve skupině hraje v Ostravě, má objednáno 51 jednolůžkových pokojů. Sivek přeje sborné postup, protože její příjezd do Prahy na play off a přesun fanoušků by pro podnikatele v hlavním městě znamenal výrazný růst tržeb. Nejlepší pro pražské hoteliéry a restauratéry by ale podle něj bylo finále mezi českým a slovenským týmem.

Kromě personálu žádné ženy

Kvůli přísnému režimu nebudou v hotelu ubytováni rodinní příslušníci hráčů ani žádný jiný doprovod, který nesouvisí přímo se šampionátem. „Kromě obsluhujícího personálu v hotelu nebude žádná žena,“ řekl Sivek.

Jeden z pokojů, na kterých budou čeští reprezentatnti bydlet.

„Prostor pro návštěvy v programu hráčů nejspíš bude, to ale bude záviset na trenérovi Vladimíru Růžičkovi, uvedl na základě zkušeností s programem týmu, který byl v jeho hotelu ubytován už třikrát během soustředění.

Možnost starat se o hokejovou reprezentaci je podle Sivka pro personál velkým zadostiučiněním za léta dřiny, kterou podniku věnoval, zejména kvůli posledním povodním z předloňského léta. Tehdy personál vyklízel z přízemních prostor třicet centimetrů bahna, které sem naplavil rozvodněný Botič. Po necelých dvou letech se ale dokázal i zásluhou šesti členů Sivkovy rodiny, kteří jsou v něm zaměstnáni, dostat opět na úroveň, kdy může hostit národní hokejový tým.

Takhle tu v červnu 2013 hotel po povodních kompletně vyklízeli...

Autoři: ,

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!