Úterý 27. září 2022, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hokejisté byli rádi, že v Německu hráli lépe

Sport

  21:48
Ingolstadt - Po dvou porážkách se Slovenskem v minulém týdnu si čeští hokejisté v přípravě na mistrovství světa ve Švýcarsku spravili chuť dvěma výhrami v Německu. Členové širšího výběru, který bude před vrcholem sezony značně obměněn, si pochvalovali, že se jim tentokrát dařilo podpořit výkon i úspěšnými výsledky.

Jaroslav Hlinka z ČR (vlevo) protestuje u rozhodčího. foto: ČTK

 Po jednoznačném průběhu v sobotu v Řeznu dnes v Ingolstadtu dokázali výhru vybojovat v závěru. "Jeli jsme sem s tím, že musíme uhrát lepší výsledky než na Slovensku.

Všichni jsme hráli naplno. Napadaly nám tam naštěstí nějaké góly, gólmani chytali výborně a celý tým se semkl. Myslím, že jsme zaslouženě vyhráli oba zápasy," řekl vítkovický útočník Marek Kvapil, který si dnes vylepšil svou bilanci ve čtvrtém reprezentačním startu už druhou trefou.

Útočník Ufy Leoš Čermák přispěl k výhře gólem a asistencí, za stavu 3:2 pro český tým ještě trefil tyčku. Byl rád, že i po vyrovnání soupeře český tým zápas dotáhl do vítězného konce. "Chtěli jsme rozhodnout a posledních pět minut jsme měli pár šancí," řekl Čermák. "V Německu to bylo lepší než proti Slovákům. Němci neměli špatný tým, taky se připravují na mistrovství světa. My jsme chtěli ten propadák ze Slovenska odčinit a to se povedlo," uvedl s úlevou.

Gólman Alexander Salák se při druhém startu v národním týmu radoval z první výhry. "Jsem spokojený. Nebylo to žádné Nagano, ale taky ne žádný propadák. První výhra v reprezentaci je fajn," pochvaloval si brankář TPS Turku.

Autoři: ,

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Mohlo by vás zajímat