Pardubice - Bílí Tygři Liberec. Brankář Marek Schwarz z Liberce | foto: ČTK

Hokejisté Liberce poprvé v sezoně porazili mistrovské Pardubice

•   20:55aktualizováno  21:22
PARDUBICE - Hokejisté Liberce porazili v dohrávaném zápase 23. kola extraligy Pardubice na jejich ledě 3:1 a připsali si první výhru nad úřadujícím mistrem v sezoně. Tygři, kteří vyhráli druhý z posledních devíti zápasů, jsou v tabulce i nadále předposlední. Odstup od Chomutova ale zvýšili na čtyři body. Východočeši zůstali desátí, nevyužili ale šanci odpoutat se od jedenáctých Českých Budějovic.

Ohlasy trenérů

Mojmír Trličík (Pardubice)
"V první třetině jsme byli horším týmem a nejen podle výsledku. Byli jsme bázlivější v pohybu, pomalejší. Hosté hráli jednoduchý hokej. Oba celky se mohly spolehnout na dobrého gólmana. Ve druhé i třetí třetině jsme se stále zlepšovali, bohužel bez gólového efektu. Proto jsme nezískali body."

Filip Pešán (Liberec)
"Odehráli jsme další bojovné utkání, s tím rozdílem, že tentokrát jsme šli trošku více naproti štěstí v zakončení. Podržel nás výborný Marek Schwarz v brance, který chytal spolehlivě. Vítězství bychom chtěli věnovat našim fanouškům, i těm, kteří už se k nám otočili zády."

Oba týmy v dohrávce postrádaly několik hráčů, kteří do svých současných mužstev přišli až v průběhu sezony. Za Liberec nemohl nastoupit Duda, za domácí obránci Marušák a Mocek. V sestavě Pardubic navíc chyběla aktuální brankářská jednička Salfický, který je nemocný. Na jeho místě nastoupil Koutský, jehož si Východočeši stáhli z první ligy. Zdravotně fit totiž není ani Růžička. Koutský se v extralize objevil poprvé od září 2007. V defenzivě pak vypomáhal Staněk, také hráč z druhé nejvyšší soutěže.

Do první šance se dostal liberecký Nedvěd, ve 3. minutě trefil tyč. V 9. minutě se již hosté radovali z vedení. Vantuch vyslal do brejku Kicu, který sólo jistě proměnil. Pardubice se snažily vyrovnat, byly aktivnější, ale Semorádovu i Bartekovu šanci Schwarz chytil. V 19. minutě se Tygři prosadili podruhé; Čakajíkovu střelu ideálně tečoval v obležení pardubických hráčů Bortňák. A mohlo být pro domácí ještě hůře, Bulíř ale v závěru první třetiny neproměnil trestné střílení.

Ve druhé části se poměr střel otočil a mnohem více práce měl Koutský. Gólově se ale prosadili domácí. I přes začínající pískot pardubických fanoušků po sérii nepřesností snížil ve 38. minutě přesnou střelou Zohorna. Při Vitáskově trestu mohl vyrovnat Semorád, z dobré pozice ale střílel vedle. S pokusem Tybora v další přesilovce si poradil pozorný Schwarz. Vyrovnat se už Pardubicím nepodařilo, naopak při power play potřetí inkasovaly z hole Nedvěda.

Dohrávka 23. kolo hokejové extraligy

Pardubice - Bílí Tygři Liberec 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 38. T. Zohorna (Semorád) - 9. Kica (Vantuch, Jánošík), 19. Bortňák (Čakajík), 60. P. Nedvěd. Rozhodčí: Hodek, R. Polák - Bláha, Kostka. Vyloučení: 5:5, navíc Štich (Liberec) 10 min. Bez využití. Diváci: 7842.
Pardubice: Koutský - Benák, Staněk, Píša, Vašíček, Gawryletz, V. Kočí, Zdráhal - Bartek, Tybor, Rolinek - T. Zohorna, T. Nosek, J. Veselý - Radil, Kousal, Buchtele - Cetkovský, Nahodil, Semorád. Trenéři: Trličík, Lubina a Pospíšil.
Liberec: Schwarz - Čakajík, Derner, Čutta, Jánošík, Vitásek, Štich, Ulrych - Bulíř, P. Nedvěd, Dušek - Filippi, Bortňák, Víšek - Bárta, Kica, Vantuch - Galamboš, Jonák, J. Vlach. Trenéři: Pešán, M. Černý a Kapoun.