11. září 2016 12:57 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Hokejisté naposledy trénovali na domácí půdě. Sobotka věří, že bude v pořádku

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Aleš Hemský se raduje z vítězného gólu, stejně tak jeho spoluhráči. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Aleš Hemský se raduje z vítězného gólu, stejně tak jeho spoluhráči. | foto: ČTK

Praha Poslední trénink před odletem do zámoří, kde se představí na Světovém poháru, v neděli v Praze absolvovali čeští hokejisté. Na ledě ještě chyběl útočník Roman Červenka, který se k týmu připojí až odpoledne na letišti, trénoval však již Vladimír Sobotka, jenž se zranil ve čtvrtečním prvním přípravném zápase proti Rusku v Petrohradu.

„Zvykám si trochu na bolest a uvidíme, jak to bude vypadat při cestě a poté v dalším tréninku a zápase. Mám ještě den na to, aby se stav ještě zlepšil,“ řekl Sobotka novinářům. „Každým dnem se to zlepšuje, takže jsem pozitivní. Neměl by tam být problém,“ věří devětadvacetiletý forvard, jenž nezasáhl do sobotní vítězné odvety nad sbornou.

Český tým v neděli v O2 areně trénoval necelou hodinu, příliš se však nevěnoval nácvikům herních situací. Hráči se snažili „vyjezdit“ únavu z předešlého utkání.

„Kluci se v sobotu vydali, bojovali. Dokázali zápas zvrátit poté, co jsme v na začátku třetí třetiny dostali gól, a bylo to super pro jejich sebevědomí i pro lidi. Byl to velmi dobře odmakaný a vybojovaný zápas,“ řekl asistent trenéra Václav Prospal.

Reprezentanti se po tréninku přímo v O2 areně naobědvali a následně vyrazili na letiště. Speciálem se následně přesunou do Pittsburghu, kde je ve středu čeká generálka na Světový pohár proti Výběru Severní Ameriky.

„Čeká nás dlouhý let, poté se budeme muset vyrovnat s časovým posunem. To by ale neměl být problém. Kluci jsou zkušení a 95 procent jich do zámoří létá, takže vědí, kdy se mají jít vyspat a co mají dělat,“ uvedl Prospal. V Pittsburghu poté budou mít hráči den volna, podle reglementu turnaje nesmějí v pondělí trénovat.

Aleš Hemský se raduje z vítězného gólu, stejně tak jeho spoluhráči.
Trenér Josef Jandač udílí hráčům pokyny.
ČTK, Lidovky.cz
  • 0Diskuse